Aranżacja mieszkania w stylu nowoczesnym

Aranżacja mieszkania w stylu nowoczesnym

Urządzenie sypialni, salonu, kuchni to nie lada zadanie, przed którym stają wszyscy świeżo upieczeni właściciele mieszkań. Najważniejsze to w swoich poczynaniach zachować jednolitość stylu. Ale jaki styl wybrać?

Bardzo ciekawy i „na czasie” jest styl nowoczesny w urządzaniu mieszkań. Wykorzystanie tego trendu to gwarancja zachowania dużej przestronności naszego lokum, a co za tym idzie – lepszego samopoczucia. W zagraconej przestrzeni umysł funkcjonuje gorzej, warto więc tworzyć aranżacje w sposób minimalistyczny. Nowoczesny styl odrzuca zbytnią dekoracyjność i wymyślność mebli i dodatków. Nie ma tutaj też miejsca na wielkogabarytowe szafy, meblościanki, segmenty. Ma być przede wszystkim funkcjonalnie, a ponadto dość surowo i prosto.

Aby skomponować wnętrze w sposób nowoczesny, zacząć należy od wyboru materiałów wykończeniowych. Co położymy na podłogi i na ściany? Do wyboru mamy kilka opcji. Posadzkę możemy zaprojektować z płytek ceramicznych, które ostatnimi czasy są coraz popularniejsze jeżeli chodzi o stylizacje salonów i innych pokojów. Płytki możemy zastąpić deską podłogową, najlepiej w wyszukanej odmianie, na przykład z drewna egzotycznego. Ciekawą opcją jest też zastosowanie cegły. Możemy w ten sposób skomponować zarówno podłoże, jak i ściany. Atrakcyjnie prezentuje się też tylko jedna ściana (lub fragment ściany) wykończona cegłą w obrębie jednego pomieszczenia. Reszta może być pomalowana na jakiś stonowany kolor. Ściany można wyłożyć także płytkami, które występują w wielu różnych wariantach jeśli chodzi o fakturę i kształt. Możemy też pomalować ściany na wyrazisty, oryginalny kolor lub położyć nowoczesną fototapetę z jakimś nietuzinkowym wzorem.

Meble w pomieszczeniu urządzonym w stylu nowoczesnym powinny posiadać proste, geometryczne kształty. Znakomicie sprawdzą się tu skórzane sofy narożnikowe, wnękowe szafy z przeszklonymi elementami lub wykonane z drewna o ciekawej fakturze, niskie, długie ławy i szafki. Dużą rolę we wnętrzach nowoczesnych odgrywa też aranżacja światła. Można wykorzystać nowatorskie lampy podłogowe albo punktowe, sufitowe reflektorki. Kapitalnie sprawdzą się awangardowe kinkiety lub modernistyczne żyrandole.