Co zamiast telewizora wstawić do salonu?

Co zamiast telewizora wstawić do salonu?

Przyjęło się, że telewizor zajmuje honorowe miejsce w pokoju wypoczynkowym, skupiając wokół siebie domowników. W dzisiejszych czasach nie brakuje jednak osób i rodzin, które nie posiadają tego urządzenia. W ich przypadku centralny punkt w salonie może zająć coś innego.

Pary, rodziny z dziećmi czy osoby mieszkające w pojedynkę coraz częściej rezygnują z posiadania telewizora. Jedni, bo nie mają czasu z niego korzystać, inni zaś świadomie wybierają inne sposoby spędzania wolnego czasu. Strefie wypoczynkowej pokoju dziennego potrzebny jest jednak element, który jasno będzie ją wyznaczał.

 

Kominek

W dawnych czasach to kominek był punktem, przy którym domownicy skupiali się, żeby odpocząć, pogawędzić i napić się herbaty. Jego ciepło przyciągało tak, jak dziś przyciąga teleturniej emitowany w telewizji. Przebywanie przy kominku sprzyjało jednak większej interakcji. Ci, którzy mogą pozwolić sobie na tradycyjny kominek z pewnością docenią tę właściwość. Pozostali marzący o kominku, mogą zainwestować w urządzenie elektryczne lub urządzić imitację kominka, do wnętrza której schowają świece.

 

Gramofon

Propozycja dla wszystkich, którzy zamiast oglądać wolą słuchać. Oczywiście na komodzie czy stoliku zamiast stylowego gramofonu może stać także wieża – wszystko zależy od stylu aranżacji naszego mieszkania. Wspaniałym dodatkiem do gramofonu, którego pozbawione są nowoczesne odtwarzacze, jest kolekcja płyt winylowych.

 

Regał z książkami

Stylowy mebel wypełniony książkami, stojący w centralnym punkcie pokoju, nadaje pomieszczeniu specjalnej wartości i mówi bardzo wiele o domownikach. Świetny sposób na wyeksponowanie kolekcji i pokazanie wszem i wobec swojej miłości do literatury.

 

Po prostu stół

Okrągły stolik lub kawiarniany stoliczek, na którym nigdy nie brakuje dzbanka herbaty, filiżanek i pudełka ciasteczek. To on będzie stanowił oś salonu, do którego codziennie napływają goście i w którym nie cichną rozmowy. Obowiązkowo w otoczeniu wygodnych foteli i sofy z dużą liczbą poduszek.