Ile kosztują usługi projektanta wnętrz?

Ile kosztują usługi projektanta wnętrz?

Chciałbyś, żeby Twoje mieszkanie było wyjątkowe i niepowtarzalne, ale brakuje Ci pomysłów jak je urządzić? Z pomocą przychodzi projektant wnętrz, ale czy każdego na takie usługi stać?

Wbrew powszechnej opinii, usługi projektanta wnętrz nie są wygórowane. Każdy może znaleźć kogoś na miarę swojego portfela, gdyż ceny takich usług zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Nie musimy zamawiać całego projektu, a jedynie skorzystać z porady. Projektant, po wstępnym rozpoznaniu przestrzeni do zagospodarowania, przedstawi nam kilka pomysłów.

Wielu projektantów świadczy porady nieodpłatnie w ramach promocji swojej firmy, ale i licząc na dalszą współpracę. Jeśli zdecydujemy się na projekt, pozostaje tylko ustalenie warunków umowy, a w niej zakres usług projektanta.

Ceny są zależne od metrażu mieszkania i oczywiście od doświadczenia architekta. Im większy metraż mieszkania, tym większą zniżkę możemy wynegocjować. Początkujący projektant wycenia usługę zwykle na kilkadziesiąt złotych, a u tych bardziej znanych koszt może przekroczyć nawet kilkaset złotych. Warto, już na etapie podpisywania umowy, ustalić całkowity budżet jakim dysponujemy. Unikniemy w ten sposób nieoczekiwanych kosztów, a projektant będzie świadomy, na jakie materiały może sobie pozwolić. Oczywiście tanio wcale nie oznacza gorzej, gdyż wszystko zależy od kreatywności usługodawcy.

Ceny w głównej mierze zależą od  tego, jak znane jest na rynku studio, w którym zamawiamy projekt. Polecamy dokładne przyjrzenie się portfolio mniej znanych projektantów, bo wśród nich możemy znaleźć naprawdę dobrego i na naszą kieszeń.
 
Ostatnimi czasy bardzo popularne staja się usługi online. Są to najtańsze na rynku świadczenia i zbierają wiele pozytywnych opinii.