Jak umeblować salon w bloku

Jak umeblować salon w bloku

Mieszkania w bloku zazwyczaj charakteryzują się dość małymi przestrzeniami. I choć taką przestrzeń trudno zagospodarować, wystarczy trochę wyobraźni, by nasz salon zmienił się w duże, przestronne wnętrze.

Urządzanie pomieszczenie trzeba zacząć od jego pomalowania, a wcześniej od wyboru odpowiednich kolorów. Najlepiej w tym przypadku sprawdzą się biele, beże i szaroście – powiększą one optycznie przestrzeń i sprawią, że będzie bardziej rozświetlona. Do tych kolorów można dobrać dodatki naścienne z cegły lub kamienia.

Gdy dekoracje ścian mamy już za sobą, czas przystąpić do meblowania pokoju. Przy małych powierzchniach musimy pamiętać o tym, by wszystko ustawić w taki sposób, aby zyskać jak najwięcej miejsca. Zamiast klasycznej meblościanki, możemy kupić kilka pojedynczych mebli modułowych, a zamiast półek na książki, zrobić półki w ścianie i podświetlić je lampkami.

Centralnym miejscem w salonie jest telewizor, kanapa i stolik. Jednak ostatnio coraz częściej tradycyjne kanapy zastępowane są przez narożniki. Na stronie meblobranie.pl można zamówić nowoczesne narożniki w różnych kolorach. Konstrukcje mebli są bardzo solidne, wykonane są z litego drewna, a spodnie części rogówki wyposażone są w plastikowe ślizgacze, które minimalizują możliwość zarysowania podłogi. Narożniki wyposażone są też w poduchy oparciowe, które wypełnione są granulatem piankowym, dzięki czemu są miękkie i przyjemne w dotyku. Wspomniany sklep oferuje także możliwość wyboru poszczególnych elementów narożnika w różnych kolorach, co oznacza, że możemy stworzyć własny narożnik dopasowany kolorystycznie do naszych ścian.

Do narożnika trzeba dobrać odpowiednik stolik. Najlepiej wyglądać będzie kwadratowy lub prostokątny stolik ze szkła, który wysokością odpowiadał będzie narożnikowi – wówczas duet ten stworzy niepowtarzalną kompozycję.

Choć w większości polskich domów przyjęło się, aby podłogi przykrywać dywanami, w małych pomieszczeniach nie warto tego robić, wystarczy mały dywanik pod stolik, jako wykończenie aranżacji. Duże dywany nie tylko stanowią kłopot przy sprzątaniu, ale także zmniejszają optycznie powierzchnię.