Jakie ławki do ogrodu wybrać?

Jakie ławki do ogrodu wybrać?

Posiadając piękny ogród, jednym z marzeń własnych lub naszych gości może być chwila relaksu pod jednym z drzew. Do tego celu musimy dobrać odpowiedni rodzaj ławki ogrodowej.

Biorąc pod uwagę pogodę, która panuje w naszym kraju, odpowiednim rozwiązaniem może okazać się wybór mebli ogrodowych żeliwnych, które dzięki swojej budowie są bardziej trwałe niż większość mebli ogrodowych dostępnych w sklepach.

Ławka stalowa

Budulcem ławki do parku, na której usiąść można w miejskich terenach zielonych jest stal. Będzie to też dobre rozwiązanie jeśli chcemy aby meble w naszym ogrodzie nie wymagały konserwacyjnych prac sezonowych. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo wzorów ławek żeliwnych. Od naszego gustu zależeć będzie czy ławka będzie miała charakter bardziej klasyczny, rustykalny czy nowoczesny.

Ławka rustykalna

W ostatnim czasie duże zainteresowanie budzą ławki w stylu rustykalnym. Drewniane elementy osadzone są na metalowej podstawie, świetnie sprawdzą się na wsi i na ogrodzie utrzymanym w tej stylizacji. Idealnym drewnem do jej zbudowania może okazać się polski dąb, który kolorem podkreśli swojski charakter naszej zielonej przestrzeni.

Ławki z palet

Ławki z palet to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie kreatywność i oryginalność. Ławka tego typu może być zbudowana przez nas samych. Palety często dostać można za darmo lub za niewielką opłatą w różnych miejscach. Jednym z nich może być punkt skupu palet. Decydując się na takie rozwiązanie pamiętajmy, że ławka musi być wygodna. Dobrym rozwiązaniem będzie obicie ich poduszkami lub styropianem. Nie zapominajmy o zabezpieczeniu drewna w odpowiedni sposób. Drewno palet nie jest wysokiej jakości, dlatego dobrze gdy środek konserwujący jest sprawdzony i skuteczny.