Kinkiet czy plafon? Co sprawdzi się lepiej w moim wnętrzu?

Kinkiet czy plafon? Co sprawdzi się lepiej w moim wnętrzu?

Oświetlenie dodatkowe, jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie doświetlać te miejsca, do których nie dociera wiązka padająca ze światła głównego. Jednocześnie jest to typ oświetlenia, który nierzadko odpowiada za dekorację naszych wnętrz. W tej roli sprawdzają się zarówno kinkiety, jak i plafony.

Które ostatecznie wybrać? Jakie niuanse decydują o tym, iż do danego pomieszczenia lepiej sprawdzi się kinkiet albo plafon, a może połączenie obydwu?

 

Wygodny w montażu plafon

Plafon ma tę zaletę, że jest prosty w montażu, a przy tym może zawisnąć nie tylko na ścianie, ale i na suficie. Jeśli zatem przyjdzie na to ochota, nic nie stoi na przeszkodzie, by spełniał funkcję także oświetlenia głównego. Niezależnie od miejsca, w którym zagości, doskonale się do tego nadaje, bo jest w stanie równomiernie rozproszyć światło na suficie, odbić je w kierunku ścian i podłogi, dzięki czemu daje wrażenie powiększonej przestrzeni i radzi sobie z oświetleniem nawet dużych pomieszczeń.

Choć to lampa, która kojarzy się raczej z prostym wykonaniem, gdzie nie ma miejsca na finezję i nutę luksusu, obecnie odchodzi się od tak zwyczajnych projektów. Producenci podsuwają nam plafony o designie, których nie powstydziłyby się wnętrza niczym z katalogów przedstawiających najlepsze aranżacje. Plafon nie musi mieć geometrycznej podstawy, a i nic nie stoi na przeszkodzie, by na jego bazie zagościło kilka źródeł światła. To oświetlenie, które zaczyna fascynować, bo potrafi aranżację uczynić prestiżową, choć wcale nań nie wydamy majątku. Przyjrzyjmy się propozycjom, jakie posiada sklep Azzardo.com.pl i znajdźmy światło dla siebie, które będzie inspiracją.

 

Zawsze modne kinkiety

Kinkiety chyba nigdy nie wyjdą z mody, bo jak żadne inne lampy, łączą w sobie potrzebę niewielkiej przestrzeni do zawieszenia, a jednak dają miejsce na subtelne linie, finezyjnie wygięte ramiona, mieniące się w słońcu detale albo właśnie nowoczesne, skromne, a jednak wysoce estetyczne propozycje. Mogą gościć dosłownie w każdym pomieszczeniu, łącząc rolę praktyczną – doświetlając kąty, szczeliny, okolice półek, gdzie nie dociera światło główne, z rolą dekoracyjną, bo wiązki światła padające z mlecznych kloszy lub te, które tworzą artystyczne wzory świetlne na ścianach dzięki zastosowaniu szklanych elementów, nie pozwalają od siebie oderwać oczu.

 

Wybór ostateczny

I plafon, i kinkiet może wpisywać się w nasze potrzeby. Tak naprawdę musimy zdecydować, na jakiej cesze zależy nam najbardziej. Równie dobrze możemy połączyć w jednym pomieszczeniu plafony i kinkiety, o ile zadbamy o to, by charakteryzował je wspólny element, ale i umiejętnie je rozmieścimy.

 

Niechaj te lampy wpisują się w nasze domowe aranżacje, przykuwają uwagę, ale i oferują światło, które daje komfort korzystania z wybranego pomieszczenia. Połączenie indywidualnego wystroju, z pięknem tak wyjątkowych lamp i dobrze dobranym natężeniem czy barwą światła, jest możliwe. Rozważmy cierpliwie klika koncepcji, znajdźmy produkt idealny i niech się świeci!