Ławy i stoliki kawowe jako element nowoczesnego salonu

Ławy i stoliki kawowe jako element nowoczesnego salonu

Aranżacja pokoju gościnnego jest nie lada wyzwaniem. Aby wszystko ze sobą współgrało, należy wykazać się pomyślunkiem i umiejętnie łączyć poszczególne elementy. Dużą rolę w wystroju salonu odgrywają ławy i stoliki.

 

Salon marzeń

Każdy z nas chciałby mieć piękny, jak najlepiej udekorowany salon, w którym można by odetchnąć po trudach dnia codziennego i gościć przyjaciół oraz znajomych. Zależnie od wysokości budżetu, jakim dysponujemy, możemy zdecydować się na takie bądź inne meble czy też różnego rodzaju dodatki (obrazy, fototapety, lampy, wazony itp.). W tym artykule skupimy się przede wszystkim na meblach, które nie powinny poważnie uszczuplić portfela, i które jednocześnie odznaczają się wysokimi walorami estetycznymi oraz użytkowymi.
 

Stoły i ławy

Stół jest jednym z najważniejszych mebli, jakie powinny się znaleźć w salonie. Można na nim rozmieścić albumy ze zdjęciami lub reprodukcjami malarskimi, postawić wazon z kwiatem, a także zrobić miejsce na ewentualny poczęstunek. Ponieważ jednak stół w pokoju gościnnym służy zasadniczo innym celom niż w jadalni, nie powinien zajmować zbyt wiele przestrzeni. Najlepiej sprawdzą się więc ławy oraz stoliki kawowe – są niewielkich rozmiarów, można je łatwo przemieszczać z miejsca na miejsce i, co najważniejsze, nie zawadzają w swobodnym poruszaniu się po pomieszczeniu. To doskonała opcja dla osób ceniących sobie nade wszystko nowoczesną estetykę i funkcjonalność. Tego typu mebel idealni sprawdzi się zarówno we wnętrzach minimalistycznych, jak i tych o bogatszym wystroju. Najtrwalsze i najładniejsze okazują się ławy i stoliki wykonane z dębu; ogromną popularnością cieszy się zwłaszcza dąb sonoma – jest to drewno odznaczające się wysoką jakością. Tutaj znajdziesz interesujące produkty wykonane z tego materiału: https://www.edinos.pl/lawy-dab-sonoma.
 

Stoliki kawowe i ławy z dębu sonomy to wydatek, który się opłaca. Idealnie komponują się z innymi elementami wystroju i stwarzają w pokoju gościnnym przyjemną atmosferę. Jeśli więc zastanawiasz się, w co wyposażyć swój salon, meble tego typu będą strzałem w dziesiątkę.