Łóżka kontynentalne – czym się cechują?

Łóżka kontynentalne – czym się cechują?

Łóżka kontynentalne różnią się od zwykłych łóżek kilkoma istotnymi detalami. Poniżej scharakteryzujemy je pokrótce i postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy warto mieć takie łóżko w swojej sypialni.

 

Zacznijmy od wypunktowania kilku najistotniejszych cech łóżka kontynentalnego:

  • jest tapicerowane,
  • osadzone na nóżkach,
  • składa się z drewnianej skrzyni oraz położonego na niej materaca.

Niekiedy łóżka tego typu nazywa się łóżkami hotelowymi, jako że bardzo często stanowią one część wyposażenia pokoi hotelowych.
 

Z czego składa się łóżko kontynentalne?

Podstawą w łóżkach kontynentalnych jest, jak już wspomnieliśmy, drewniana skrzynia, wyposażona w obłożone pianką poliuretanową PUR sprężyny typu bonell. Nad nią znajduje się materac, który można dobrać indywidualnie, zgodnie ze swoimi preferencjami oraz oczekiwaniami. Wszystkie najważniejsze komponenty, czyli skrzynia (nazywana niekiedy boxspringiem), boki łóżka, wezgłowie, a także ewentualne wystające elementy zdobnicze – są tapicerowane. Różne materiały znajdują tu zastosowanie, warto zdecydować się na mebel spełniający w zupełności nasze oczekiwania. Szeroka oferta rynkowa pozwala wybrać łóżko kontynentalne, które będzie w stu procentach odpowiadało upodobaniom oraz predylekcjom nabywcy.

Zainwestuj w łóżko tapicerowane materiałem wysokiej jakości, który będzie atrakcyjny pod względem kolorystycznym. Względy estetyczne też są ważne – łóżko powinno wpisywać się w stylistykę sypialni i nie odcinać się zanadto od innych elementów składających się na wyposażenie pomieszczenia.
 

Wezgłowie

W zależności od indywidualnych upodobań, można zdecydować się na łóżko mające tylko wezgłowie (będące szczytem górnym łóżka), które będzie stanowiło naturalną przegrodę między poduszką a ścianą, lub też takie, które będzie miało zarówno szczyt górny, jak i dolny – te elementy również są tapicerowane. Do takich łóżek idealnie nadają się materace wierzchnie (top).
 

Wysokość

Łóżka kontynentalne zapewniają użytkownikowi duży komfort. Cechę tę zawdzięczają swojej specyficznej budowie – w porównaniu z innymi typami łóżek są bardzo wysokie (60-70cm). Wysokość uzależniona jest od wysokości nóżek oraz rozmiarów materaca. Zwłaszcza osoby cierpiące na różnego rodzaju schorzenia związane z kręgosłupem docenią z całą pewnością łóżka kontynentalne. Zachwycą się nimi również kobiety w ciąży oraz osoby starsze, którym poranne wstawanie przychodzi z pewną trudnością.
 

Uniwersalność

Łóżka kontynentalne cechują się ponadto uniwersalnością. W sklepach meblarskich można natknąć się na łóżka zarówno jedno-, jak i dwuosobowe. Te drugie stanowią estetyczne połączenie dwóch łóżek pojedynczych, mających wspólne wezgłowie.
 

Materac

Standardowymi materacami w łóżkach kontynentalnych są materace kieszeniowe. Ale nie jest to absolutnie jedyny typ materaca znajdujący zastosowanie w projektowaniu łóżek kontynentalnych. Można zdecydować się na inne materace, które bardziej będą odpowiadały naszym potrzebom. Należy tylko dobrze się zapoznać z ofertą rynkową i wybrać opcję najlepszą z możliwych.

Warto jednak zaznaczyć, że materace kieszeniowe charakteryzują się wysoką jakością i nie ma potrzeby ich zmieniania. Są bardzo sprężyste, zapewniają użytkownikowi należyty komfort i mogą służyć przez długie lata. Sprężyny w tego typu materacach umieszczone są w specjalnych kieszonkach i amortyzują nacisk wywierany przez ciało. Dlatego materace kieszeniowe są idealne dla osób z dużą nadwagą czy też par śpiących razem. Ale sprawdzają się również w każdym innym przypadku. Jak już wyżej wspominaliśmy, są uniwersalne i nadadzą się dla każdego.
 

Top

Dwuosobowe łóżka kontynentalne bardzo często złożone są z dwóch części, z których każda składa się z oddzielnego materaca. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest położenie na tych dwóch odrębnych materacach materaca wierzchniego (top), który sprawi, że korzystanie z łóżka będzie jeszcze wygodniejsze.
 

Zalety łóżek kontynentalnych są nie do przecenienia. Łóżka tego typu znakomicie nadają się do stylowej i nowoczesnej sypialni. Są nie tylko bardzo komfortowe w użytkowaniu, ale i mają wysokie walory estetyczne. Dlatego z całą pewnością okażą się dobrym wyborem.