Meble na wymiar czy gotowe z sieciówki – plusy i minusy

Meble na wymiar czy gotowe z sieciówki – plusy i minusy

Przygotowując się do aranżacji wnętrz w naszych czterech kątach, należy zastanowić się, czy chcemy skorzystać z ofert popularnych sklepów, czy może jednak zamówić meble na miarę.

Obie opcje mają zarówno dobre, jak i złe strony, należy więc przemyśleć swój wybór i dokładnie zastanowić się nad potrzebami.

 

Meble na wymiar

Pierwszą cechą, która decyduje o atrakcyjności tego rozwiązania, jest dopasowanie, szczególnie na małej przestrzeni. Przykładowo, jeśli chcielibyśmy urządzić kuchnię w nietypowym pomieszczeniu, np. na poddaszu, to meble przygotowane specjalnie pod to właśnie miejsce sprawdzą się zdecydowanie lepiej, będą bardziej komfortowe i dopasowane nie tylko do ścian, sufitów itp., ale także do nas samych. Bo to przecież my zdecydujemy o rozmieszczeniu szuflad czy o wysokości blatów. Poza tym będziemy mieli wpływ na wybór materiałów, z których zostaną wykonane nasze meble. Jeśli szczegóły mają dla ciebie duże znaczenie, powinieneś zamówić meble na miarę.

Co jeszcze przemawia na korzyść tej opcji? Uchyla ona konieczność samodzielnego montażu mebli. Tak jest w przypadku mebli kuchennych z Krakowska31.pl.

Meble na miarę mają jednak i ujemne strony. Najbardziej zauważalnym minusem jest cena, znacznie wyższa niż wartość pieniężna gotowych mebli ze sklepu. Jeśli jednak twój budżet w żaden sposób cię nie ogranicza, ostatnim elementem układanki jest dla ciebie czas. Przygotowanie projektu, stworzenie i zamontowanie mebli zaprojektowanych specjalnie dla ciebie zajmuje zdecydowanie więcej czasu niż zamówienie ich w typowym sklepie. Jeśli więc nie masz czasu na czekanie, powinieneś raczej zrezygnować z indywidualizmu.

 

Meble z sieciówek

Największym plusem mebli z sieciówek jest ich przystępna cena. Poza tym nie trzeba długo czekać na to, aż pojawią się w domu. Od chwili zakupu do momentu dostarczenia towaru pod wskazany adres mija maksymalnie kilka dni. W ofercie licznych sklepów natknąć się można na meble modułowe, które można samemu komponować na wiele różnych sposobów, a po czasie, jeśli uznamy, że nie do końca nam się podobają lub ich funkcjonalność nie jest taka, jak sobie to założyliśmy, może wystarczyć drobny remont, by pomieszczenie nabrało nowego życia. Dodatkową zaletą jest tu swego rodzaju mobilność - takie meble zawsze możemy zabrać ze sobą i dopasować do innego pomieszczenia w razie ewentualnej przeprowadzki.

Jednak decyzja o kupnie gotowych mebli ma też swoje wady. Przede wszystkim nie będziemy w stanie dopasować ich do nietypowych pomieszczeń. Także wysokość blatów czy rozmieszczenie sprzętów AGD będzie podyktowane nie naszymi preferencjami czy potrzebami, ale zamysłem producenta. Gotowe meble najlepiej sprawdzają się w pokojach z dużym metrażem, gdzie do dyspozycji mamy wiele miejsca. Po rozlokowaniu tych pierwszych w małej przestrzeni może okazać się, że nasze pole manewru między regałami będzie niewielkie.