Nowoczesna łazienka - nieoczywiste materiały w wystroju wnętrz

Nowoczesna łazienka - nieoczywiste materiały w wystroju wnętrz

Powoli odchodzimy od tradycyjnie urządzonych łazienek, decydując się na rozwiązania innowacyjne. Nowoczesne łazienki wyposażone są w standardowe akcesoria, wyróżniające się kształtem i materiałem, z którego zostały wykonane. Sprawdź, jak wykorzystać nieoczywiste materiały w łazience.

Natura w łazience

Wykorzystanie drewnianych elementów w łazience z pewnością pozytywnie wpłynie na jej prezentację. Obecnie projektanci coraz chętniej decydują się na zastosowanie naturalnych materiałów do wykonania powszechnych elementów w łazience. Interesującym rozwiązaniem może być zastosowanie drewnianej, odpowiednio zabezpieczonej umywalki czy obudowy do wanny. Jeśli jednak chcemy pozostać przy tradycyjnych rozwiązaniach, możemy sięgnąć po eleganckie drewniane meble wykonane z różnych rodzajów tego materiału.

Do łazienek poleca się drewno dębowe, jesionowe, jaworowe i modrzewiowe. Drewniane szafki, półki czy regały, a także meble posiadające jedynie naturalne wstawki znajdziesz w sklepie Defra. W ofercie dostępne są różnorodne wersje drewnianych mebli łazienkowych, dlatego każdy z łatwością dobierze produkt najbardziej pasujący do swojego wnętrza.

 

Kamień w łazience

Zastosowanie kamienia w łazience jest świetnym rozwiązaniem przede wszystkim ze względu na jego właściwości. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj kamienia się zdecydujemy, możemy być pewni, że materiał ten będzie trwały, odporny na działanie wody i posłuży przez wiele lat, niezmiennie prezentując się wyjątkowo elegancko. Niektóre gatunki wymagają jednak odpowiedniego przygotowania podłoża i regularnej impregnacji. Pamiętajmy również, że materiał ten jest wyjątkowo ciężki, dlatego decydując się na zastosowanie kamiennych płyt, koniecznie należy sprawdzić, czy takie obciążenie stropu nie będzie problematyczne dla całej konstrukcji.

Kamień możemy wykorzystać również jedynie jako dodatek, który będzie subtelnie podkreślał eleganckie wnętrze naszej łazienki. W sklepach znajdziemy pojedyncze dodatki, takie jak kamienne podstawki pod mydło, pojemniki czy dozowniki.

 

Betonowe ściany

Wykorzystanie betonu w łazience jest wyjątkowo odważnym działaniem, jednak efekt końcowy z pewnością zachwyci każdego miłośnika minimalizmu. Zazwyczaj, chcąc uzyskać taki efekt, na ścianę bądź podłogę nanosimy specjalistyczną wylewkę, która naśladuje fakturą i strukturą prawdziwy beton. Rozwiązaniem może być również wykorzystanie wielkoformatowych płyt ściennych, które będą imitowały pożądaną powierzchnię.

Beton zastosowany na ścianie czy podłodze doskonale sprawdzi się zwłaszcza w nowoczesnych mieszkaniach, utrzymanych w industrialnym stylu. Podobnie jak w przypadku kamienia, materiał ten można zastosować tylko w poszczególnych, punktowych elementach lub zdecydować się na jego wykorzystanie na powierzchni niemal całej łazienki. Zaletą betonu jest jego odporność, trwałość, a ewentualne pojawiające się na nim ubytki dodają mu właściwego charakteru.

 

Zapoznając się z obowiązującymi trendami, możemy wykorzystać je podczas urządzania naszej łazienki, tak by zyskała swój niepowtarzalny klimat lub stała się bardziej praktyczna i wygodna. Możemy zdecydować się na pojedyncze elementy wpisujące się w panującą modę lub na całkowity remont.