Rolety zewnętrzne czy wewnętrzne – na jakie postawić?

Rolety zewnętrzne czy wewnętrzne – na jakie postawić?

Choć niemal wszyscy uwielbiają słońce, to jego promienie i odblaski nie zawsze są pożądane. Rolety mogą być wewnętrzne lub zewnętrzne. Przy wyborze należy zwracać uwagę zarówno na aspekt pragmatyczny, jak i stylizacyjny.

Okna drewniane, plastikowe, aluminiowe

Okna to niezbędny element każdego domu. Składają się z szyby, ramy i ościeżnicy. W zależności od materiału, z którego zostają wykonane rama i ościeżnica, okna dzielimy na drewniane, plastikowe i aluminiowe. Na każdy rodzaj okien można zamontować chroniące przed słońcem rolety.

 

Zasłony, żaluzje poziome, żaluzje pionowe, plisy czy rolety?

Kiedyś najlepszą ochronę przed słońcem stanowiły zasłony. Czasy się jednak zmieniły i pojawiły się nowe wynalazki. Należały do nich żaluzje poziome, pionowe, plisy okienne oraz rolety. Obecnie te ostatnie uchodzą za najlepsze rozwiązanie. Wyglądają estetycznie i sprawdzają się fantastycznie. To materiał nawinięty na rolkę, który w zależności od potrzeb zwija się lub rozwija. Rolety dostępne są w wielu wariantach, na przykład w wariancie wewnętrznym lub zewnętrznym.

 

Rolety wewnętrzne

Rolety wewnętrzne montuje się na oknach w pomieszczeniu. Stanowią one ochronę przed światłem i ochronę przed przegrzewaniem pomieszczenia. Rolety wewnętrzne produkuje się w czterech formach: wolnowiszącej, kasetonowej, plisowanej i rzymskiej. Rolety wolnowiszące to rozwijana tkanina schowana w rurce przymocowanej na suficie. Rolety kasetonowe to rozwijana tkanina schowana w kasecie przymocowanej do ram okna, Rolety plisowane to tkanina przymocowana do ramy, którą można przeciągać w górę oraz w dół. Rolety rzymskie to tkanina zamocowana na mechanizmie sznurkowym lub koralikowym, estetycznie fałdująca się w czasie jej zwijania oraz rozwijania.

 

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne montuje się w oknach budynku. Stanowią one ochronę przed światłem, hałasem, zanieczyszczeniami, włamaniami oraz przed zbyt niskimi temperaturami zimą i zbyt wysokimi latem. Rolety zewnętrzne produkuje się w czterech formach: naokiennej, okiennej RKS, okiennej natynkowej, okiennej podtynkowej. Rolety naokienne to materiał zamontowany na ramie okna; okienne RKS - w nadprożu; okienne natynkowe - we wnęce okna; okienne podtynkowe - we wnęce nadproża okna.

Sprawdź rolety w Anex Okna.