Post

Co to są płytki destonifikowane?

"Tiles tonified" lub "destonification" to dwa przykłady zapisów, które można znaleźć na płytkach. Co to wszystko znaczy?

Jeśli taka cecha została zaznaczona, można się spodziewać, że kolejne egzemplarze wyjmowane z paczki będą się od siebie różnić.

Jest to stosunkowo nowa koncepcja. Jeszcze do niedawna płytki, które opuszczały fabryki były bardzo podobne w ramach jednej partii. Czasami były tak podobne, że po ułożeniu sprawiały wrażenie stempla. Zmieniające się techniki produkcji sprawiły, że płytki zaczęły się od siebie różnić. Miało to na celu lepsze naśladowanie naturalnych materiałów. Pojawiła się zupełnie nowa cecha - zróżnicowanie w obrębie jednej partii. Zróżnicowanie to, znane również jako "tonowanie" i "destonifikacja", może mieć bardzo różną intensywność. Potrzebny był parametr, który pomógłby je dokładniej zdefiniować.

Parametr ten nazywa się V.V. od variation (zróżnicowanie). Jest on bardzo użyteczny, ale nie wszyscy producenci go używają. Atrybut ten ma cztery stopnie. Ten atrybut pozwala nam na wizualizację tego, co znajdziemy w zakupionych pudełkach poprzez określenie, który z czterech kroków.

V1 to liczba serii, w których płytki są niemal identyczne do siebie. Najprościej mówiąc "siedzimy, nic się nie dzieje. Nuda."

Parametr V2 jest bardziej zaangażowany. W tym przypadku kolejne płytki z tej samej serii mogą się nieznacznie różnić. Te różnice są widoczne, ale nadal są w tej samej tonacji. Nie ma drastycznych różnic kolorystycznych.

Inaczej jest w przypadku płytek oznaczonych symbolem V3. Jest to zupełnie inna kategoria doznań estetycznych. Jeśli dana kolekcja kwalifikuje się do tej kategorii, możliwe jest, że odcienie niektórych płytek będą się bardzo różnić. Obowiązuje jednak zasada, że ten sam zestaw kolorów, który występuje na jednej płytce, musi występować również na pozostałych płytkach. Do serii V3 należą imitacje desek i kamieni naturalnych.

V4 to reprezentacja królowych wśród płytek destonified. Nie ma żadnych zasad. W jednym opakowaniu można mieć zielone i czerwone płytki o zupełnie różnych wzorach, o ile pozwala na to próbka i katalog kolekcji. Doskonałym przykładem takich zróżnicowanych płytek są "patchworki", nowy trend w płytkach.

Poszukując płytek tonowanych warto poprosić sprzedawcę o wskazanie grupy, do której należą. Warto zapytać sprzedawcę, czy płytka jest V3 czy V4, jeśli nie, a jeśli to możliwe, zobaczyć, co zawierają pudełka. Bezpiecznie jest obejrzeć płytki przed ich ułożeniem. Pozwoli to uniknąć później nieprzyjemnych niespodzianek.

Płytki ścienne to świetny wybór dla Twojego salonu. Powodów jest wiele. Nie są najpopularniejszym wykończeniem ścian, ale znane są z doskonałej funkcjonalności. Są na przykład odporne na zabrudzenia. Można je łatwo wyczyścić, jeśli zostaną narażone na jakieś nieprzyjemne zdarzenia (np. Można je łatwo umyć, jeśli zostaną uszkodzone przez dzieci. Są również odporne na zarysowania, dzięki czemu można mieć pewność, że posłużą przez długi czas. Płytki ścienne mogą być również bardzo atrakcyjne pod względem wizualnym. Pokój dzienny z płytkami ściennymi jest nie tylko wyjątkowy, ale również bardzo stylowy.

Niekonwencjonalna aranżacja wnętrz

Masz już dość malowania ścian i chcesz odmienić swoje wnętrze? Płytki są idealnym rozwiązaniem. Choć płytki tradycyjnie kojarzone były z łazienkami i kuchniami, ich zastosowanie poszerzyło się. Trudno się połapać w różnorodności wzorów, faktur i kolorów. Płytki ceramiczne mogą być stosowane zarówno w salonach, jak i sypialniach jako akcent dekoracyjny.

Przykłady nowoczesnych płytek ściennych

Jaki rodzaj płytek ściennych cieszy się dziś największą popularnością? Modele imitujące beton są popularnym wyborem i świetnie sprawdzają się w salonach w stylu industrialnym. Aby stworzyć betonową stylizację, jeśli chcesz, możesz zastosować je na podłodze. Dzięki temu nadasz swojemu wnętrzu niepowtarzalną aurę i optycznie powiększysz jego metraż.

Modne płytki strukturalne mogą być wykorzystane do stworzenia trójwymiarowego efektu na ścianie. Twój salon będzie wyglądał na głębszy i bardziej przestronny, jeśli umieścisz je na ścianie i odpowiednio skierujesz strumień światła. Możesz je zestawić z minimalistycznymi szufladami lub geometrycznymi dodatkami, aby nadać pomieszczeniu artystyczny charakter.