Post

9 Wskazówki dotyczące sprzedaży mebli online (i zarabiania gotówki na boku)

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Beanie Babies, które kochałeś jako dziecko, nie są teraz warte fortuny. A może udało ci się zachować pewną lalkę Barbie lub American Girl w pudełku, zanim się zestarzałaś - dzięki czemu w dzisiejszych czasach jest ona coś warta - ale bardziej prawdopodobne jest, że twoja dziecięca wyobraźnia zwyciężyła również nad tą perspektywą. Jeśli chodzi o odkrywanie pewnych rzeczy schowanych w naszych domach, często myślimy o nich jak o skarbach, które mogłyby, być może, przynieść nam fortunę. Ponieważ jednak tak często się nie dzieje, zazwyczaj decydujemy się na dwie inne opcje: oddanie lub wyrzucenie.

Niemniej jednak, potencjalna odsprzedaż produktów codziennego użytku znajdujących się w naszych domach zyskała ostatnio na popularności, nawet poza dobrze znanymi serwisami Craigslist i eBay, ponieważ coraz więcej stron internetowych zaczyna odwoływać się do modnego dążenia do minimalizmu. Ubrania i akcesoria, które nie są już osobiście atrakcyjne (lub "iskrzą radością") często pasują do tego rachunku, ale być może największy możliwy zysk można znaleźć w meblach, zwłaszcza droższych przedmiotach, które zostały przekazane między pokoleniami.

"Zacznij patrzeć na meble w taki sam sposób, w jaki patrzysz na inne aktywa. Jesteśmy tak przyzwyczajeni do wszystkiego, co jest jednorazowe, ale meble są wykonane, aby wytrzymać próbę czasu, a sprzedaż pomoże w kierunku zakupu mebli do następnej przestrzeni", mówi Brittany Gersh, Associate Director of Art and Home w RealReal. "Ponadto, gdy sprzedajesz online, zasięg jest znacznie większy, zwrot jest znacznie szybszy, a potencjalny zysk jest większy".

Jeśli masz przeczucie, że kilkudziesięcioletnia kanapa lub dobrze używane biurko mogą wkrótce napełnić Twoje kieszenie gotówką, to warto rozważyć swoje opcje. Dlatego poprosiliśmy Gerscha i Annę Brockway, współzałożycielkę i prezesa w Chairish, o pomysły na to, jak wybrać, przygotować i sprzedać meble online. "Przez większość czasu, jeśli mebel jest w dobrym stanie, możesz odzyskać co najmniej coś za przedmiot", mówi Brockway. "Nadanie tym kawałkom drugiego lub trzeciego (lub czwartego!) życia jest nie tylko praktyczne; jest to inteligentne, szykowne i bardziej przyjazne dla Ziemi".

Stosując się do tych wskazówek, które obejmują również to, gdzie sprzedać meble, Gersch i Brockway są optymistami, że możesz znaleźć sukces odsprzedaży przy niewielkim nakładzie czasu i wysiłku. A ponieważ to samo prawdopodobnie nie może być powiedziane o zabawkach z dzieciństwa, to przynajmniej można zarobić na innych przedmiotach z odzysku.

Co należy wiedzieć, zanim zaczniesz:

Meble sygnowane marką radzą sobie najlepiej. "Im silniejsza marka mebli, tym silniejszy jest ich urok" - mówi Gersh. "Niektóre z naszych najlepiej sprzedających się mebli pochodzą od Herman Miller, Knoll, Cassina, Cappellini i Roche Bobois. Nowoczesne i przejściowe style również przyciągają największe zainteresowanie naszych kupujących."

Bądź szczery w kwestii stanu kawałka. "Nie ma żadnego plusa w zawyżaniu stanu przedmiotu", dodaje Brockway. "Dokładny opis, który opisuje stan przedmiotu i szczegółowe zdjęcia zwiększą Twoje szanse na udaną sprzedaż".

Rób świetne zdjęcia. "Zawsze mówimy naszym sprzedającym, aby robili wysokiej jakości zdjęcia z dobrym oświetleniem" - zauważa Brockway. "W przypadku zdjęć niekoniecznie potrzebujesz lustrzanki, ponieważ Twój iPhone może robić świetne zdjęcia. To, jak ustawisz ujęcia, może wpłynąć na wynik, więc zastanów się nad oświetleniem, tłem i kątami przed zrobieniem zdjęcia. Zrób jedno naprawdę świetne zdjęcie przedmiotu od przodu i nie odcinaj żadnych nóg ani rąk. Następnie uchwyć wszystkie szczegóły, nawet wgłębienia i skazy, aby potencjalni nabywcy mogli jasno zrozumieć stan przedmiotu. Zalecamy do pięciu zdjęć każdego przedmiotu, a im więcej zdjęć i informacji możesz dostarczyć, tym lepiej. Kupujący będą czuli się znacznie pewniej, kupując od Ciebie, jeśli będziesz przejrzysty w kwestii stanu przedmiotu."

Napisz dokładny opis. "Zamieść jak najwięcej szczegółów", kontynuuje Brockway. "Pomocne jest również sformatowanie opisu z poprawną gramatyką i interpunkcją, aby pierwsze wrażenie Twojego przedmiotu dla kupującego było jasne i profesjonalne. Powinieneś również dodać słowa kluczowe do swojego opisu, ponieważ wszystkie słowa kluczowe są wyszukiwane na naszej stronie i w wyszukiwarkach. Dla dodatkowej korzyści, rozważ podzielenie się tym, jak natknąłeś się na ten przedmiot, jeśli kryje się za nim dobra historia, oraz jak przyszły kupujący może wykorzystać ten przedmiot w swoim domu.

Zaoferuj wartość danego kawałka. "Zrób swoje badania na temat cen i dowiedz się, czy cena twojego przedmiotu odzwierciedla to, co jest warte" - dodaje Brockway. "Zwróć uwagę na to, co sprawia, że przedmiot jest wyjątkowy, np. konkretny wytwórca. Jeśli wiesz, co masz, możesz być w stanie sprzedać przedmiot po wyższej cenie."

Pozwól odejść wszelkim wyrzutom sumienia sprzedawcy. "Chociaż zawsze trudno jest wypuścić przedmioty, które były częścią twojego życia, nie ma nic lepszego niż uwolnienie trochę miejsca i usunięcie przedmiotu, którego już nie potrzebujesz lub zastąpienie mebla takim, który tchnie nowe życie w twój dom" - zauważa Gersh. "Plus, gotówka ze sprzedaży swojego przedmiotu zawsze pomaga, a nasze przedmioty zazwyczaj sprzedają się w około 30 dni".

Sztuczki, aby Twoje meble wyróżniały się i zostały sprzedane:

Zrób swoje badania. "Istnieje wiele sklepów i witryn, które sprzedają meble na konsygnacji i wszystkie oferują różne usługi", mówi Gersh. "Upewnij się, że jesteś świadomy wszelkich opłat lub wymagań i zrozum, jak wyceniają lub uwierzytelniają przedmioty. My ułatwiamy sprawę, zbierając i przechowując przedmioty, ustalając ceny na podstawie popytu rynkowego oraz zajmując się odbiorem i dostawą."

Dołącz wszelkie przydatne dokumenty. "Oryginalne informacje o zakupie są pomocne w identyfikacji tego, co posiadasz i w przekazaniu wartości" - zauważa Gersh. "Niestandardowa tapicerka lub inne unikalne szczegóły, które są uchwycone na oryginalnych dokumentach, również pomogą potwierdzić tę wartość. Ponadto, wzornictwo jest stosunkowo nową kategorią kolekcjonerską, więc projektanci mebli byli niekonsekwentni w sposobie oznaczania starszych egzemplarzy, a dokumentacja może pomóc w ustaleniu pochodzenia przedmiotu."

Odpowiednio dbaj o swój przedmiot i śledź jego losy. "Po wystawieniu swojego przedmiotu na sprzedaż, upewnij się, że jest on odpowiednio przechowywany i łatwo dostępny, więc kiedy się sprzeda, jest gotowy do odbioru i wysyłki" - dodaje Brockway. "Pamiętaj również o tym, aby co jakiś czas sprawdzać swoje aukcje. Nie ustawiaj jej i zapomnij o niej! Jeśli jest ona dostępna w Internecie od jakiegoś czasu, rozważ obniżenie ceny. Bądź responsywny na oferty, które przychodzą i angażować się z klientami, którzy mogą być zainteresowani."

Gdzie sprzedać swoje meble:

The RealReal: Znany głównie ze sprzedaży luksusowej odzieży marek designerskich, RealReal - gdzie Gersh nadzoruje produkty dla domu - sprzedaje również meble. Przyjdź tutaj, aby znaleźć przedmioty, które emanują high-end oko, czy to obejmuje większe meble lub mniejsze akcesoria.

Etsy: Nowoczesne meble w stylu midcentury obfitują na tej dobrze znanej stronie dla małych firm, więc dobrze wyglądające przedmioty tej natury prawdopodobnie będą się tu dobrze sprzedawać. Ponieważ istnieje tak wiele sztuk do wyboru, upewnij się, że Twoje zdjęcia są tak profesjonalne, jak to tylko możliwe.

Chairish: Jako sprzedawca internetowy dla vintage, jedyny w swoim rodzaju mebli z ponad 10.000 małych firm, Chairish jest znany jako "curated marketplace" kolorowych, osobowościowych przedmiotów - to także miejsce, gdzie Brockway przesiewa możliwe skarby. Oferty zaczynają się od 25 dolarów i mają tendencję do skłaniać się bardziej maksymalistyczne.

eBay: Jako jeden z pierwszych sklepów internetowych zajmujących się kupnem i sprzedażą mebli, eBay jest nadal jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc, w których można znaleźć towary do odsprzedaży. Wade przez wybór na tej stronie, jeśli szukasz znaleźć ukryte meble klejnot, ale być przygotowany do złożenia oferty, która będzie wyróżniać się od innych.

Craigslist: Jest prawdopodobne, że już przeglądałeś Craigslist w pewnym momencie, i warto to rozważyć tę opcję, jeśli masz przedmioty, które są bardziej zużyte lub ogólne. Tak, są jeszcze piękne przedmioty vintage, które można odkryć tutaj. Ale jeśli szukasz do szybkiego dolara na mniej niż gwiezdnych kawałek, Craigslist jest najlepszy dla tego, zbyt.