Post

Najlepsze zestawy łazienkowe do przebudowy poddasza

Dla wielu z nas, najlepszym sposobem na zwiększenie ilości miejsca, które mamy w naszych domach jest rozszerzenie w górę, z konwersją strychu.

W zależności od tego, jaki rodzaj adaptacji poddasza wybierzesz, cała praca może kosztować od £20,000 do £50,000, aby zakończyć, według Householdquotes.co.uk.

Jeśli szukasz, aby dodać łazienkę do swojej konwersji strychu, to może potencjalnie zwiększyć cenę dalej, dodając na koszty instalacji łazienki. W tym wpisie na blogu przyjrzymy się kilku sposobom na obniżenie tych kosztów, wybierając zestaw łazienkowy, który nie tylko pasuje do adaptacji poddasza, ale także aktywnie oszczędza miejsce i zmniejsza zużycie wody.


Planowanie łazienki na poddaszu

Pierwszym miejscem do rozpoczęcia podczas planowania przebudowy poddasza z łazienką jest rozważenie, kto będzie z niej korzystał, jak często i czego każdy użytkownik będzie od niej oczekiwał.

Jeśli dodajesz drugą łazienkę do swojego domu, czy będziesz potrzebował wanny, prysznica lub obu? A może będzie ona funkcjonować jako ensuite do dodatkowej sypialni?

Co z ciśnieniem wody? Jeśli masz system grawitacyjny ze zbiornikiem na poddaszu, czy będziesz potrzebował pompy do prysznica? A jeśli tak, to jaki typ będzie potrzebny?


Najlepsze zestawy łazienkowe do adaptacji poddasza

Tak więc, zaplanowałeś dokładnie to, czego chcesz od swojej łazienki na poddaszu, ale jaki rodzaj zestawu łazienkowego powinieneś wybrać? Oto kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać.

Projekt oszczędzający przestrzeń

Jeśli dodajesz łazienkę do dodatkowej sypialni w swojej konwersji na poddaszu, będziesz chciał zachować oko na oszczędność miejsca przy wyborze zestawu łazienkowego.

Jeśli twój loft conversion jest całkowicie nowy, powinieneś być w stanie dyktować, gdzie każdy element idzie, niezależnie od hydrauliki. Dlaczego więc nie wykorzystać narożników łazienki za pomocą narożnego zestawu łazienkowego (patrz poniżej)?

Aby obniżyć koszty, sprawdź, gdzie znajdują się jakiekolwiek istniejące rury glebowe na niższych piętrach, ponieważ może być po prostu łatwiej podłączyć się do jednej z nich, zamiast zakładać zupełnie nową. Alternatywnie, można zamontować macerator, który rozbija odpady z toalety, umywalki, a nawet prysznica, przed odprowadzeniem ich przez małe rury do najbliższej rury gruntowej.

Zestaw prysznicowy

Jeśli chcesz zainstalować prysznic w swojej łazience na poddaszu, musisz najpierw rozważyć, jaki rodzaj systemu wodnego posiadasz.

Większość starszych nieruchomości posiada system zasilania grawitacyjnego, ze zbiornikiem wody na poddaszu. Ponieważ rozszerzasz się w górę na przestrzeń strychu, jest bardzo prawdopodobne, że wszelkie wyloty wody w twojej nowej łazience będą wyżej niż sam zbiornik, co oznacza, że system zasilania grawitacyjnego nie będzie działał.

Istnieją dwa sposoby rozwiązania tego problemu:

  1. Przenieś zbiornik w wyższe miejsce w przestrzeni strychowej, upewniając się, że podstawa jest co najmniej 600 mm wyższa niż twoje krany i wylot prysznica.
  2. Dodaj do systemu pompę prysznicową z ujemną głowicą

Elektryczny prysznic jest często najlepszym rozwiązaniem w przypadku przebudowy poddasza, ponieważ oznacza, że wystarczy tylko podłączyć się do źródła zimnej wody.

Jeśli to możliwe, spróbuj umieścić strefę prysznica w części poddasza, gdzie dach nie jest nachylony, ponieważ może to spowodować problemy przy próbie zamontowania kabiny prysznicowej. Jeśli dach jest niewygodny, dlaczego nie rozważyć stworzenia mokrego pokoju? To skutecznie uszczelni pomieszczenie, bez konieczności stosowania jakiegokolwiek rodzaju obudowy lub szklanego ekranu.

Apartament kąpielowy

Przekształcenie strychu w główną łazienkę może być świetnym pomysłem, ponieważ powinno dać Ci dużo więcej miejsca do zabawy.

Niekonwencjonalna przestrzeń i spadzisty dach sprawiają, że jest to idealne miejsce na dodanie wolnostojącej wanny. Z mniejszą wysokością wymaganą, masz wolność wybierać dużą wannę, perfect dla whiling away godziny w spokojnym spokoju twój bardzo swój loft łazienka.

Chociaż nie jest to wymóg, jest to rozsądny pomysł, aby dodać okno do swojej łazienki. Okno wbudowane w spadzisty dach jest najlepszą opcją, aby zachować prywatność. Ty także wymagać niektóre formę wentylacja, tak jak ekstraktor wentylator, utrzymywać wilgoć i pleśń przy zatoce.


Oświetlenie i ogrzewanie

Skośne dachy mogą powodować kilka problemów przy próbie wyboru najlepszego oświetlenia do łazienki, jednak downlighty mogą być w nich zamontowane (patrz obrazek powyżej). Możesz nawet wybrać oświetlenie ścienne, zamiast centralnej oprawy, aby uzyskać odpowiedni nastrój.

Pojedynczy grzejnik to wszystko, czego powinieneś potrzebować, aby utrzymać swoją łazienkę na poddaszu miłą i ciepłą, lub możesz nawet rozważyć ogrzewanie podłogowe dla tego minimalistycznego wyglądu i uczucia. Ponieważ jest na szczycie domu, ciepło wznoszące się z pięter poniżej powinno zapewnić, że ta przestrzeń jest jednym z najbardziej przytulnych pomieszczeń w całym domu!


Kup najlepsze zestawy łazienkowe do adaptacji poddasza

W Victoria Plum odkryjesz szeroką gamę zestawów łazienkowych do adaptacji poddasza w cenie, która dopasuje się zarówno do wielkości pomieszczenia, jak i budżetu. Dlaczego nie przejrzeć naszych kolekcji apartamentów łazienkowych już dziś?

Szukasz dalszych inspiracji? Sprawdź nasze niesamowite pomysły na łazienkę na poddaszu i żyj na wysokim poziomie!