Post

Styl współczesny: Życie na miarę współczesności

Niedawno przyjrzeliśmy się stylom rustykalnym, industrialnym i nowoczesnym jako inspiracji dla wnętrz, ale teraz nadszedł czas, aby powrócić do teraźniejszości i zobaczyć, w jaki sposób można wprowadzić współczesny styl do swojego domu.

Współczesny styl to przede wszystkim prostota i brak zbędnego bałaganu. Miękkie, ale wyraźne kształty i czyste linie są znakiem rozpoznawczym współczesnego mieszkania. Choć może się to wydawać nieco zimne i surowe jak na Twoje gusta, istnieją pewne szybkie i proste sposoby na złagodzenie wystroju poprzez zastosowanie bardziej naturalnych elementów. Naturalne włókna, kamień i wykończenia z jasnego drewna mogą pomóc zmienić to, co mogłoby być oszczędną i nieprzyjazną przestrzenią, w coś, co sprawia wrażenie ciepłego, zachęcającego i zgodnego z trendami.

Kolejnym kluczowym aspektem współczesnego domu jest światło. Jeśli masz otwarty plan w swojej przestrzeni mieszkalnej, łatwiej będzie Ci wykorzystać w pełni zarówno naturalne, jak i sztuczne światło. Nie każdy z nas ma jednak ten luksus, dlatego upewnij się, że w Twoim pokoju jest dużo białej przestrzeni, aby wszystko było eleganckie i jasne.

Wpływy skandynawskie

Jednym z głównych wpływów na styl współczesny w ostatnich czasach jest popularność skandynawskich wzorów. Styl skandynawski", jak stał się znany, zrodził się z potrzeby zapewnienia wygodnej funkcjonalności. Cóż, czego można oczekiwać od regionu, w którym większość roku spędza się w ciepłych pomieszczeniach?

Styl skandynawski jest zazwyczaj zaprojektowany tak, aby był bardziej przytulny niż zwykły współczesny salon, z wyrafinowaną rustykalną atmosferą. Łącząc naturalne elementy, takie jak jasne drewno i pluszowe tkaniny, możesz naprawdę stworzyć przestrzeń życiową, w której z przyjemnością spędza się czas. Dorzuć kilka kultowych mebli w stylu skandynawskim, aby nadać swojemu wystrojowi dodatkowego charakteru.

Minimalistyczny

Styl minimalistyczny to kolejny trend, który od lat silnie wpływa na współczesny styl. Zaprojektowany specjalnie po to, aby stworzyć w domu poczucie spokoju i wyciszenia, jest idealnym antidotum na życie w pośpiechu, które prowadzimy.

Minimalistyczny styl, oparty na prostych, niezagraconych przestrzeniach i połączony z odważnymi, kanciastymi meblami o geometrycznych kształtach, doskonale sprawdza się w mniejszych pomieszczeniach, ponieważ pomaga stworzyć iluzję przestrzeni.

Ponieważ nie będziesz dodawać zbyt wielu mebli do mieszkania, niezbędne są wyraziste elementy! Meble powinny być proste i mieć geometryczne kształty, a nie zaokrąglone. Weźmy na przykład tę komodę typu mix and match.

[]

Wykonana z ekologicznego drewna, naturalna 12-szufladowa komoda Weston jest prawdziwym elementem wystroju Twojego domu.

Spokojna monochromatyczna i neutralna paleta doskonale pasuje do tego stylu. Nie jest ona przytłaczająca ani dominująca, ale pomoże stworzyć oazę spokoju.

Współczesne kolory

Trzy główne kolory stylu współczesnego to biały, szary i niebieski. Biel lub białe mycie pomaga stworzyć powierzchnie odbijające światło. Należy stosować łagodniejsze szarości, z kilkoma ciemniejszymi, aby nadać wnętrzu wyrazistości. Dobrze sprawdzają się również kamienne neutralne kolory lub wyraziste marmury.

Nie przesadzaj z kolorami akcentującymi. Użyj niebieskich odcieni dżinsu i indygo, aby nadać wnętrzu charakter. Możesz również wypróbować stonowane, ale bogate odcienie jako kolory akcentujące, takie jak miedziany, złoty i pastelowy.

Wprowadzając drewno do swojego wystroju, wybieraj cieplejsze wykończenia. Bielone drewno, drewno tekowe, dąb lub ciepły orzech - wszystkie te materiały dobrze pasują do tego stylu. Na przykład prosty stolik okolicznościowy z szarego drewna może mieć wiele zastosowań.

[

Wykonany z trwałego drewna tekowego stolik okolicznościowy z naszej serii Eli doda naturalny element do Twojego wystroju.

Współczesne akcesoria

We współczesnym stylu mniej znaczy więcej. Może to trochę stary frazes, ale naprawdę opłaca się urządzić pokój w prosty sposób i bez zbędnego bałaganu. OK, rozumiemy, że może to brzmieć trochę nudno, więc dlaczego nie dodać kilku faktur, aby nieco urozmaicić i nadać głębię pomieszczeniu? Elementy wykonane ręcznie, takie jak kosze, dziergane koce i dywaniki, są bardzo na czasie.

Poduszki i dywaniki w odważne wzory mogą pomóc nieco przełamać prostotę, nadając wnętrzu wyrazisty styl, a zasłony, rolety lub zasłony z tkaniny to idealne zasłony okienne.

Utrzymaj proste grafiki ścienne lub ilustracje, dodaj rośliny, aby uzyskać bardziej naturalny wygląd i nastrój oraz powieś lustra, aby pomóc w odbijaniu światła w pokoju.


Podoba Ci się ten styl? Daj nam znać, co myślisz, komentując poniżej lub przejrzyj nasze współczesne meble do mieszkania.