Post

Zasada trójki może być sekretem dobrze zaprojektowanego domu

Mówi się, że dobre rzeczy przychodzą trójkami, a w świecie designu to zdanie nabiera jeszcze większego znaczenia. "Grupowanie przedmiotów w trójki to świetny sposób, aby sprawić, że Twój dom będzie bardziej zrównoważony" - wyjaśnia projektantka Tracy Morris.

Przedmioty do stylizacji w trio mogą obejmować książki na stolik do kawy, wazony lub świece. Jednakże, trzymanie się trzech przedmiotów nie jest w żadnym wypadku wymagane. "Lubię pójść o krok dalej i zalecam grupowanie przedmiotów w nieparzyste liczby" - dodaje Morris. "Daje to większą swobodę podczas ozdabiania większych miejsc".

Dodatkowo, skupienie się wyłącznie na elementach akcentujących nie jest w żadnym wypadku wymagane. "Jednym z naszych ulubionych sposobów na wprowadzenie zasady trzech do przestrzeni jest przemyślane oświetlenie" - mówi projektantka Tracey Sawyer z Sawyer & Company. "Oświetlenie wiszące to świetny sposób na osiągnięcie symetrii i równowagi w przestrzeni, którą ta reguła projektowania promuje, przenosząc wzrok w górę i dodając punkt centralny, który wiąże pokój".

Sawyer radzi powiesić taki element nad sofą lub w kąciku z krzesłem i bocznym stolikiem.

Gotowy, aby zacząć? Morris mówi, że kluczem do stylizacji jest zachowanie różnorodności poprzez zastosowanie różnych kształtów, rozmiarów i kolorów. Jak dodaje projektantka Courtney Sempliner: "Aby uzyskać idealną półkę, spróbuj zgromadzić razem trzy wazony, ale o różnej wysokości, aby uzyskać wizualne zainteresowanie. Jeśli przedmioty mają podobną wysokość, spróbuj umieścić pod nimi książkę lub trzy dla podwyższenia".

Podczas układania pokoju, rozważ stworzenie obszarów zainteresowania w ramach większej przestrzeni poprzez grupowanie mebli w oparciu o zasadę trzech, dodaje Sempliner. "Na przykład, zgrupuj fotel z parą stolików lub trzema stołkami barowymi w kuchni," mówi. "Możesz również zastosować zasadę trzech do swoich dzieł sztuki, wieszając trzy pasujące ramy nad głową jako luźny tryptyk lub instalując ścianę galerii".

Co jest wspaniałe w tej technice dekoracji jest to, że nic nie jest stałe, i jest miejsce na wiele eksperymentów w czasie. "Możesz bawić się rzeczami, dopóki nie poczuje się dobrze, cofnąć się co jakiś czas i zobaczyć, jak to wygląda z daleka lub po wejściu do pokoju" - mówi Morris. "To powinien być proces zabawy i jest łatwy do wymiany, jeśli chcesz trochę zmienić przestrzeń".