Post

Prawdziwy powód, dla którego wszyscy chcemy dekorować jak paryżanie, według ekspertów

Paryski wystrój: Jest wszędzie na naszych Instagramach i tablicach na Pintereście, i pojawia się zbyt często w naszych marzeniach. Jest coś takiego w wielkim marmurowym kominku, ogromnym ozdobnym lustrze i oszałamiających listwach ściennych, co nigdy się nie starzeje.

"W zachodnim społeczeństwie, Paryż i jego kultura zawsze miały niezwykle wysoki status, więc jest to całkowicie zrozumiałe, że z całego serca przyjmiemy jego tradycyjną estetykę wnętrz" - mówi projektantka Ines Mazzotta z Kelly Hopter Interiors.

W zachodnim społeczeństwie, Paryż i jego kultura zawsze miały niezwykle wysoki status, więc jest całkowicie zrozumiałe, że z całego serca przyjmiemy jego tradycyjną estetykę wnętrz.

Tak więc, z pewnością nie jesteśmy osamotnieni w naszej długotrwałej obsesji na punkcie przestrzeni pochodzących z Miasta Światła lub sprawiających wrażenie, że do niego należą. I dobra wiadomość, jeśli zaprojektowałeś swoją własną przestrzeń, aby wyglądać très chic: wybrałeś ponadczasowy styl.

"Klasyczny urok paryskiego designu jest mniej trendy, a bardziej wiecznie zieloną estetyką" - zauważa projektantka Ariel Okin. "Francuski klasycyzm istnieje już od 1600 roku. Duży nacisk na piękne detale architektoniczne, takie jak misterne frezowania, w połączeniu z mieszanką zabytkowych i nowoczesnych elementów oraz akcentami luksusu, tworzy elegancką, ale zachęcającą przestrzeń, która jest wiecznie stylowa."

Klasyczny urok paryskiego designu jest mniej trendy, a bardziej wiecznie żywą estetyką.

Chcesz dodać francuski akcent do swojej przestrzeni, ale nie wiesz, od czego zacząć? Po przeprowadzce do Nowego Jorku z Północnej Karoliny w zeszłym roku, Shelby Vanhoy, blogerka Pretty in the Pines, szybko wprowadziła kwintesencję paryskich elementów do swojego wynajmowanego mieszkania.

"Gdy tylko przeprowadziłam się w zeszłym roku do naszej dzielnicy na Manhattanie, od razu przyciągnęły mnie historyczne detale architektoniczne, które przypominały mi sceny z Paryża" - wspomina Vanhoy. Kupiła w Internecie sztuczną obudowę kominka i wykorzystała swoje umiejętności majsterkowania, dodając do ścian swojego mieszkania detale przypominające formy za pomocą usuwalnej taśmy montażowej. "Myślę, że trend paryskiego designu w domach jest teraz szczególnie atrakcyjny, ponieważ jest minimalistyczny, ale daje tak eleganckie wrażenie, a jednocześnie jest całkiem osiągalny" - mówi.

Chelsey Brown, autorka i blogerka, która również uwielbia paryską estetykę, dodaje: "Obecny trend to mieszanie paryskiego z postmodernistycznym, co jest moim osobistym faworytem i motywem przewodnim mojego własnego domu. Wibracje lat osiemdziesiątych i ozdobne akcenty mogą stworzyć najbardziej wymarzoną przestrzeń."

I łatwo jest wprowadzić taki wygląd do własnej przestrzeni w zaledwie kilku prostych krokach. "Spróbuj połączyć nowoczesną, boucle'ową sofę ze stolikiem kawowym w stylu vintage i zastosować listwy na ścianach" - mówi Brown. "Piękno paryskiego stylu polega na tym, że możesz mieszać i dopasowywać elementy bez uczucia przytłoczenia. Tak długo, jak włączasz do swojego domu kawałki, które kochasz, wszystko się połączy."

Farba również zdziała cuda w dodaniu paryskiego blasku. "Niezależnie od tego, czy jest to jasna biel, kremowy ciepły neutralny kolor, czy odważny nasycony kolor, wygląd ton w ton jest tak klasyczny i zyskuje popularność w dzisiejszych projektach" - mówi projektantka Paige Kontrafouris.

5 trendów domowych inspirowanych stylem paryskim, które możesz wypróbować we własnej przestrzeni

Zastanawiając się nad stylem jako całością, dodaje: "Ponieważ każdy spędza dużo czasu w domu i zaczyna od 2021 roku w ten sam sposób, wszyscy mieliśmy okazję zobaczyć rzeczy w naszym domu, które nam się nie podobały i mogliśmy spędzić czas na pracy nad 'uczuciem', które chcieliśmy, aby nasz dom przekazał. Europejskie wnętrza zawsze przekazują silny nastrój i uczucie, które można zastosować do każdego stylu projektowania, a to staje się silną inspiracją, ponieważ wszyscy pracujemy nad tym, aby nasze domy stały się sanktuarium."

Mazzotta dodaje: "W czasach niepewności i niepokoju mamy tendencję do zwracania się ku rzeczom, które przynoszą komfort i poczucie swojskości. Tak, paryskie mieszkania są okazałe i wyrafinowane, ale są również tradycyjne, zakorzenione w historii i poczuciu trwałości. W niepewnych czasach pragniemy takich rzeczy".