Post

Wewnątrz spokojnego, zachęcającego domu, który sprawi, że będziesz chciał zdjąć buty

urządzanie domu może trwać latami, ale kiedy projektantka wnętrz Alison Davin z Jute Home otrzymała zadanie zmiany wizerunku tego wspaniałego domu w Kalifornii, miała o wiele krótsze ramy czasowe - dokładnie 10 tygodni. "Największym wyzwaniem było wyczucie czasu. Mieliśmy 10 tygodni od momentu zakupu do instalacji, wliczając w to budowę!" mówi MyDomaine. "Klient kupił go zeszłego lata i chciał, aby był gotowy na Święta Dziękczynienia". To brief, który sprawiłby, że nawet najbardziej doświadczony projektant wnętrz byłby zdenerwowany, ale Davin i jej zespół pochylili się nad tym wyzwaniem.

Ten tradycyjny dom z pięcioma sypialniami i pięcioma łazienkami w Ross w Kalifornii jest idealną przestrzenią dla rodziny. Posiada pokój zabaw, siłownię, oficjalny salon rozrywkowy i pokój rodzinny, a mimo to sprawia wrażenie przytulnego i zachęcającego. "Jest to przestrzeń rodzinna, która świetnie nadaje się do zabawiania gości" - mówi.

Zapraszamy na wycieczkę po tej wspaniałej kalifornijskiej rezydencji - jest ona dowodem na to, że przyjazny rodzinie design może być również stylowy.

Dyrektywą Davin było stworzenie zapraszającego, przytulnego domu, który byłby idealny dla życia rodzinnego i rozrywki, więc zwróciła się do właścicieli, aby określić ogólną estetykę. Opisała ich styl jako "dopasowany i swobodny jednocześnie" - dwa słowa, które z pewnością oddają gotowy projekt. Właścicielka preferuje stonowaną paletę kolorów, więc Davin zdecydowała się na neutralną bazę, wzbogaconą o teksturowe znaleziska i odrobinę błękitu niezapominajki.

Oryginalny dom miał świetne kości, ale wymagał kosmetycznych poprawek. "Jest to stary dom, który został odnowiony około 10 lat temu przez poprzedniego właściciela", mówi Davin. "Weszliśmy i zrobiliśmy kosmetyczną renowację," która obejmowała nowe podłogi, oświetlenie, aktualizację sprzętu, renowację kominka i pomalowanie każdego pokoju na świeżo.

Zapytana o ulubioną część domu, Davin odpowiada z przekonaniem: "światło. Cały dom jest świetnie oświetlony i sprawia wrażenie otwartego i przestronnego, a jednocześnie przytulnego" - mówi. Jest to z pewnością prawda w przypadku tego miejsca z bankietem, zwanego "pokojem słonecznym", który ma zaciemniające rolety, aby filtrować ciepłe kalifornijskie promienie. Niebieskie poduszki Jennifer Shorto dodają kolorytu tej neutralnej przestrzeni.

Właścicielka jest zapaloną kolekcjonerką sztuki, więc Davin był w stanie wykorzystać istniejące dzieła, aby zakotwiczyć każdy pokój i nadać ogólny kształt projektowi. "Jej kolekcja w tym domu jest imponująca i wciąż ją powiększa" - mówi. W przedpokoju, obszerne zdjęcie Richarda Misracha, pozyskane z Lindenbaum Art Advisory, tworzy kojącą, spokojną winietę.

Zarówno główna sypialnia, jak i pokój piętrowy zostały starannie urządzone z myślą o rodzinie. W pokoju piętrowym, wzorzysta tapeta, fotel w kropki i niebieska pościel tworzą energetyczną, zabawną przestrzeń.

Główna sypialnia to z kolei spokojna ucieczka. Dębowe stoliki nocne, szałwiowa pościel i pleciona oprawa wisząca, która rzuca ciepły blask. To dom, którego nie chcielibyśmy opuszczać.