Post

Kompletny przewodnik uprawy i pielęgnacji złotego pothosa

Pothosy to jedne z najłatwiejszych w pielęgnacji roślin domowych, a Golden Pothos nie jest tu wyjątkiem. Jeśli jesteś początkującym rodzicem roślin, który szuka trudnej do zabicia, ale pięknej rośliny domowej, nie szukaj dalej.

Istnieje kilka odmian rośliny pothos, ale najbardziej popularna jest odmiana Golden Pothos - nie bez powodu. Ten powłóczysty, zielono-złoty bluszcz jest prezentem, który nie przestaje dawać, nie wymagając od Ciebie zbyt wiele w zamian. Złote potosy są bardzo uniwersalne: dobrze czują się zarówno w słabym, jak i jasnym, pośrednim oświetleniu. Mogą nawet wyschnąć pomiędzy kolejnymi podlewaniami. Tłumaczenie: łatwa pielęgnacja.

Złote potosy to także oczyszczacze powietrza, które usuwają toksyny z pomieszczeń, dzięki czemu możesz usiąść wygodnie i zrelaksować się, wiedząc, że Twój złoty pothos z radością przyczynia się do poprawy stanu Twojej przestrzeni - zarówno pod względem fizycznym, jak i estetycznym.
    Nazwa botaniczna: Epipremnum aureum Nazwa zwyczajowa: Złoty pothos, Diabelski bluszcz Rodzaj rośliny: Winorośl Pochodzenie: Azja Południowo-Wschodnia Dorosłe rozmiary: do 10 stóp długości Nasłonecznienie: słabe do jasnego, światło pośrednie Rodzaj gleby: dobrze zdrenowana mieszanka doniczkowa pH gleby: 6,1 do 6,5 Toksyczność: Toksyczny dla kotów i psów.

Pielęgnacja pothosa

Złoty pothos jest bardzo, bardzo łatwy w pielęgnacji, co oznacza, że trzeba tylko uważać, aby nie poświęcić mu zbyt wiele uwagi. Podczas podlewania należy pozwolić, aby ziemia wyschła pomiędzy kolejnymi podlewaniami. Złote potosy nie lubią przebywać w wilgotnej glebie, dlatego upewnij się, że mieszanka doniczkowa jest dobrze zdrenowana, a przed podlaniem sprawdź poziom wilgotności palcami.

Jeśli pothos znajduje się w słabo oświetlonym miejscu, będzie potrzebował mniej wody niż w przypadku, gdy jest bardziej nasłoneczniony.

Skąd wiadomo, że pothos Golden jest odpowiednio podlewany? Jeśli jego liście są zielone i puszyste, to świetnie. Żółknące liście to znak, że podlewasz roślinę zbyt obficie, dlatego ogranicz podlewanie i sprawdź wilgotność gleby, aby upewnić się, że jest sucha przed kolejnym podlaniem. Jeśli liście złotego pothosa brązowieją lub więdną, należy go napoić i zwiększyć częstotliwość podlewania.

Najlepsze warunki uprawy złotego pothosa

Pothos może być szczęśliwy w różnych warunkach świetlnych, o ile nie jest bezpośrednio nasłoneczniony - zostaw parapet dla sukulentów. Przestrzeń o słabym oświetleniu jest tolerowana przez Golden Pothos, tak samo jak pokój wypełniony jasnym, pośrednim światłem.

Golden pothos będą szczęśliwe, jeśli zostaną posadzone w doniczce z dobrze przepuszczalną ziemią, ale mogą być również szczęśliwe w słoiku z wodą. Tak, złote pothosy są tak łatwe w uprawie, że nie wymagają nawet gleby. Dzięki temu są doskonałym dodatkiem do ściennej stacji rozmnażania, gdzie mogą szczęśliwie żyć w wodzie - należy tylko pamiętać o jej regularnej wymianie.

Jeśli chodzi o temperaturę, pothos Golden nie rozwija się w trudnych warunkach i prawdopodobnie preferuje temperaturę taką jak Ty, czyli około 65-75 stopni Fahrenheita. Lubi wilgoć, ale nie musi mieć szczególnie wilgotnego środowiska, aby dobrze się rozwijać.

Odmiany złotego pothosa

Złoty pothos to odmiana rośliny pothos. Jest to odmiana najłatwiejsza w pielęgnacji, a przez to najbardziej popularna. Złotego potosa można rozpoznać po sercowatym kształcie liści i zielono-żółtym ubarwieniu.

Czasami rośliny pothos mogą być mylone z roślinami filodendronu sercowatego. Choć obie odmiany wymagają podobnej pielęgnacji, rośliny pothos mają zwykle większe i grubsze liście niż ich przyjaciele filodendrony.

12 odmian modnych filodendronów, które warto znać

Jak rozmnażać złotego pothosa?

Rozmnażanie złotego potosa jest bardzo łatwe. Można go rozmnażać w glebie lub w wodzie, tak samo jak złotego potosa w glebie lub w wodzie. Wystarczy wyciąć niewielki fragment pnącza zawierający liść i węzeł i ukorzenić go w wodzie lub w glebie.

Częste problemy z uprawą

Pothos Golden może mieć piękne, długie pnącza, ale jeśli roślina zaczyna wyglądać "nisko" - za dużo pnączy, za mało wypełnienia u podstawy - możesz przyciąć kawałek pnącza i ukorzenić go z powrotem w oryginalnym pojemniku, aby pomóc mu się wypełnić.

Czy złocisty potho jest toksyczny?

Złoty pothos musi mieć jakieś wady. Jest łatwy w pielęgnacji, ale jest też toksyczny, jak podaje ASPCA. Po spożyciu może powodować podrażnienie jamy ustnej, w tym pieczenie ust, języka i warg. Objawy połknięcia obejmują trudności w połykaniu, nadmierne ślinienie się i wymioty.

Trzymaj pnącza poza zasięgiem zwierząt domowych, a będziesz mógł cieszyć się rośliną niewymagającą dużych nakładów na utrzymanie, która jest przyjazna dla oczu i korzystna dla jakości powietrza.