Post

Uderzające niebieskie szafki to tylko początek w tym osobliwym domu w Północnej Karolinie

Dekorowanie otwartego planu podłogi domu przychodzi z jego własnym zestawem unikalnych wyzwań. Brak wyraźnych przestrzeni oddzielonych ścianami może sprawić, że rozróżnienie pomiędzy pokojami będzie dość trudne. Jednak House of Nomad, firma projektowa z Karoliny Północnej, prowadzona przez szalenie utalentowane Kelley Lentini i Berkeley Minkhorst, stanęła na wysokości zadania, gdy przyszło do urządzania tego domu nad jeziorem w Davidson w Karolinie Północnej.

Dom dla młodej, trzyosobowej rodziny, która uwielbia się bawić, wymagał, aby każda przestrzeń była zarówno stylowa, jak i osobista - nie wspominając o tym, że była przyjazna dzieciom. "Funkcjonalny projekt był najważniejszy" - powiedzieli projektanci wnętrz Lentini i Minkhorst w rozmowie z MyDomaine. "Chcieliśmy wyciągnąć projekty, które są tak modne i ponadczasowe, jak oni sami". Jak zobaczycie poniżej, duetowi projektantów z pewnością udało się stworzyć nowoczesny, eklektyczny dom, który jest pełen klasycznego, małomiasteczkowego uroku.

Przewiń dalej, aby wejść do środka - ponieważ uderzające niebieskie szafki to tylko początek w tym osobliwym domu w Północnej Karolinie.

"Kuchnia ma nowoczesny klimat z ponadwymiarowymi lampami wiszącymi zawieszonymi nad bogatą, granatową wyspą z mosiężnymi okuciami" - wyjaśnia duet projektantów Lentini i Minkhorst, opisując tę niezwykłą przestrzeń. "Ze względu na zamiłowanie naszych klientów do goszczenia swojej dużej rodziny w Charlotte, nasze projekty musiały zawierać jak najwięcej miejsc siedzących i być przyjazne dla dzieci".

"Para ma uroczą, otwartą politykę drzwi z ich rozszerzoną lokalną rodziną, więc naszym celem było zmaksymalizowanie przestrzeni dla hostingu", powiedzieli projektanci w MyDomaine. Dzięki marmurowym blatom, skórzanym stołkom barowym i marynarskim szafkom, uzyskano chłodną, zrelaksowaną przestrzeń o nowoczesnym charakterze, która jest jasna i przytulna.

Największe wyzwanie projektowe stanowiło poruszanie się po długim, wąskim i otwartym planie domu, wyznają Lentini i Minkhorst. "Priorytetem naszych klientów było zapewnienie maksymalnej ilości miejsc siedzących, a jednocześnie stworzenie intymnej przestrzeni, która byłaby spójna dla ich trzyosobowej rodziny" - wyjaśniają. Postawienie na meble oszczędzające miejsce, takie jak okrągły stół jadalny, pomogło projektantom spełnić wizję ich klientów.

Otwarty plan mieszkania miał również wpływ na wybór mebli w salonie. "Zaczęliśmy od marynarskiej wyspy kuchennej i zrównoważyliśmy ją zestawem marynarskich sof" - wyjaśniają. "Dodaliśmy ciepła za pomocą naturalnych elementów, nakładając dywanik ze skóry, kosze i stoliki boczne na nóżkach, a następnie dodaliśmy wizualną głębię za pomocą szmaragdowych aksamitnych poduszek i roślin".

"W tej przestrzeni wszystko sprowadzało się do skali" - wyznają projektanci. "Mierzyliśmy i mierzyliśmy ponownie, upewniając się, że przedmioty nie tylko będą pasować, ale także stworzą wygląd, którego oczekiwali nasi klienci" - dodają. "Chudy stolik kawowy był wyzwaniem do zdobycia, ale zapewnia dokładny rozmiar i klimat wymagany przez pokój".

Jednak największym znaleziskiem projektantów były niebieskie sofy. "Uwielbiamy poduszki na ławkach sof, ponieważ nadają przestrzeni nowoczesny klimat i nie rozdrabniają miejsc siedzących" - wyjaśnili. "Są niestandardowe, stylowe i mają idealny rozmiar - wystarczająco duże, aby zapewnić rozrywkę, ale wystarczająco przytulne na rodzinne wieczory" - zaproponował duet. Być może najważniejsze jest to, że "marynarska tkanina jest nie tylko przyjazna dzieciom, ale także nadaje pomieszczeniu natychmiastową, wizualną głębię" - dodali.

Sypialnia młodej córki pary jest zabawnym ujęciem stylu modern-boho z salonu, wyjaśnili projektanci. "Najlepszym znaleziskiem był wisiorek ścienny z frędzlami Justiny Blakeney" - wyznają projektanci. "Dodaje on teksturę i zabawny, wizualny element do przestrzeni" - wyjaśniają. "Byliśmy naprawdę podekscytowani projektowaniem poza ideą lampy stołowej i włączeniem oświetlenia, które jest również dziełem sztuki".

Więcej na: http://moje-wnetrze.eu