Post

Trendy w łazience: 4 modne połączenia kolorów

Bądź odważny przy wyborze swojej palety i wypróbuj kombinację kolorów zgodną z trendami. W naszym najnowszym artykule "Łazienkowe trendy" odkrywamy najlepsze świeże duety na rok 2021 i kolejne lata.

Kiedy na początku roku przygotowaliśmy prognozę trendów łazienkowych, nowe kombinacje kolorystyczne z pewnością znalazły się na wysokim miejscu. Jak w przypadku wszystkiego, co związane z modą, zawsze pojawia się nowy wybór odcieni, tonów, barw i odcieni, które wyznaczają szablon na nadchodzące miesiące - a jeśli chodzi o projektowanie łazienki, to naprawdę nie ma różnicy.

Podczas planowania łazienki wybór wanny, prysznica, toalety i umywalki jest stosunkowo prosty, ale wybieranie schematu kolorów może przypominać spacer po polu minowym. Jeden zły ruch i twoje wnętrza mogą skończyć się okropnym konfliktem.

Dlatego, aby dostarczyć Ci najlepszej inspiracji, przyjrzyjmy się naszym 4 najlepszym kombinacjom kolorów w łazience na rok 2021 i kolejne lata.


1. Różowy i niebieski

W przypadku wnętrz mieszkalnych, pastelowe odcienie z pewnością zyskały na popularności w ostatnich latach. Miękkie, stonowane odcienie tworzą bardziej relaksujące tło dla Twojego codziennego życia, a w czasach, gdy coraz więcej czasu spędzamy w domu, jest to szczególnie istotne.

Ze wszystkich tych miękkich kolorów, różowy i niebieski stały się zdecydowanym faworytem wśród projektantów wnętrz i dekoratorów DIY. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na kombinację różu i błękitu, czy też ożywisz wszystko szokującym różem, te dwa odcienie z pewnością się uzupełniają.

Po lewej: Stwórz najsłodszą łazienkę z różowymi płytkami i pasującą do nich różową umywalką. Po prawej: Lama "no drama" czuwa nad pastelową doskonałością od Victorii Plum klient @our_big_renovation na Instagramie

Istnieje wiele sposobów na osiągnięcie tej kombinacji kolorów, nie tylko przy użyciu płytek i/lub farby. Dodatkowo, dzięki naszemu wyborowi kolorowych umywalek nablatowych (dostępnych zarówno w kolorze różowym, jak i niebieskim) łatwo jest stworzyć różowo-niebieską łazienkę swoich marzeń!

Uwielbiamy tę piękną różowo-niebieską kombinację kolorów od klienta Victoria Plum @bergmann_hus na Instagramie

Dowiedz się, jak klientka Victoria Plum Laura zainspirowała się nami (po lewej), aby stworzyć tę oszałamiającą różowo-niebieską łazienkę (po prawej).


2. Zieleń i biel

Zieleń pozostaje prawdziwym kolorem "go to" dla łazienek, i nie bez powodu. Ponieważ przeciętny brytyjski dom staje się coraz mniejszy, wielu właścicieli zwraca się do swoich wnętrz o zapewnienie tak potrzebnej przestrzeni zielonej, zacierając granice między wnętrzem a zewnętrzem.

Rośliny domowe są szczególnie popularnym dodatkiem i znajdziesz wiele roślin odpowiednich do łazienek, jednak, poprzez rozszerzenie, możesz łatwo odkryć tysiące pomysłów na zieloną łazienkę po prostu przeszukując magazyny zainteresowań domowych i strony internetowe.

Jeden prosty sposób produkować zielonego i białego colour kombinację w twój łazience jest płytka pół w górę twój ściana i malować resztę. I tam jest nic zatrzymywać ciebie od przełączać rzeczy wokoło, z zielonymi płytkami i białą malowaną ścianą. To naprawdę jest zielony dla go!

Po lewej: To połączenie zielonych pomalowanych ścian i białych płytek metro jest proste, ale oszałamiające, autorstwa Victorii Plum klienta @athomeinstamford na Instagramie. Po prawej: Zielone panele ścienne pod prysznicem w połączeniu z białymi meblami stanowią stylowy dodatek do nawet najmniejszej rodzinnej łazienki

Po lewej: Aby uzyskać intrygujący wygląd, dlaczego nie dodać czarnych i białych wzorzystych płytek podłogowych? Po prawej: Uwielbiamy to połączenie białych płytek metro, zielonej deski i liściastej tapety autorstwa Victorii Plum klienta @jones_home_22 na Instagramie

Po lewej: Jesteśmy zieloni z zazdrości na to oszałamiające połączenie kolorów zielonego i białego od klienta Victoria Plum @thekeeplyedit na Instagramie. Po prawej: Zamiast zwykłej białej wanny, dlaczego nie kontynuować zielonego tematu z tą żeliwną wanną Totally Turquoise z kolekcji Artist.


3. Róż i szarość

To kombinacja kolorów, która nie od razu przychodzi na myśl, a jednak różowy i szary to jeden z wielkich duetów 2021 roku i, co jest wspaniałą wiadomością, doskonale nadaje się do łazienek.

Sądząc po liczbie wyszukiwań internetowych dotyczących pomysłów na szarą łazienkę, trudno się dziwić, że ten odcień jest niezwykle popularny. Jednak połączenie z różem jest stosunkowo nowe i pokazuje, jak dwa kolory, które tak naprawdę nie mają ze sobą wiele wspólnego, mogą się połączyć w pełnej harmonii.

Nawet łazienka w tradycyjnym stylu może zostać unowocześniona dzięki różowym ścianom i szarym meblom.

Jeśli podoba Ci się to połączenie, to mamy dla Ciebie jeszcze lepszą wiadomość: jest ono naprawdę łatwe do osiągnięcia. Niezależnie od tego, czy wolisz bardziej tradycyjny wygląd, czy styl współczesny, znajdziesz wiele możliwości wyboru, jeśli chodzi o szare meble łazienkowe, a nawet ceramikę! Wystarczy uzupełnić je o pomalowane na różowo ściany i akcesoria.

Dla nieco bardziej kreatywnego podejścia, dlaczego nie rozważyć mieszania różowych i szarych płytek?

Zajmij się płytkami metro! Wprowadzić zarówno różowy i szary w zawiły wzór dla on-trend łazienki, która jest warta pokazania.


4. Pomarańczowy i zielony/szary

Ostry, zadziorny i pełen pasji... pomarańczowy to odważny wybór kolorystyczny, jeśli chodzi o łazienkę. I potrzeba odważnego właściciela domu, aby go ściągnąć, zwłaszcza w połączeniu z innym kolorem.

Ok...być może złapałeś mnie na tym, że próbuję wcisnąć 2 kombinacje kolorystyczne w jedną, jednak pomarańczowy i zielony/pomarańczowy i szary są tak podobne i można je osiągnąć za pomocą wielu metod.

Nadanie znaczenia wybranemu odcieniowi pomarańczowego, pomalowane ściany stanowią dobry punkt wyjścia, a w połączeniu z zielonymi płytkami tworzą oszałamiające tło dla wybranego apartamentu.

Zainspirowaliśmy się Ameryką Łacińską, aby stworzyć tę orzeźwiającą pomarańczowo-zieloną łazienkę.

Jeśli nie chcesz odchodzić zbyt daleko od tych sprawdzonych schematów kolorystycznych, dlaczego nie zdecydować się na pomarańczowo-szarą łazienkę, łącząc szare meble z pomarańczowymi ścianami?

Ten pomarańczowo-szary pokój prysznicowy od klienta Victoria Plum @first_home_weavers_close na Instagramie jest naprawdę "a-peel-ing"!


Podoba Wam się to, co zobaczyliście?

Co sądzisz o tych kombinacjach kolorystycznych? Czy zainspirują Cię do wypróbowania któregoś z nich w swojej łazience? Śledź nas na mediach społecznościowych, klikając na któryś z poniższych przycisków i podziel się swoimi przemyśleniami.

Jeśli chcesz się zainspirować najnowszymi pomysłami na aranżację wnętrz, dlaczego nie przejrzeć reszty moich artykułów "Łazienkowe trendy"? Wystarczy udać się na naszą stronę z inspiracjami łazienkowymi, kliknąć na tag "trendy" lub wyszukać za pomocą paska nawigacyjnego na górze strony.

Nawet szatnia lub mała łazienka może skorzystać z modnej kombinacji kolorów.


Więcej pomysłów na kolory w łazience

Jeśli szukasz dalszych inspiracji przy wyborze kolorów do swojej łazienki, odwiedź nasz dział pomysłów na łazienkę. Znajdziesz tam wiele dogłębnych, łatwych w realizacji artykułów, od wyboru schematów kolorystycznych do najpopularniejszych kolorów łazienkowych.