Post

Całkowicie nowoczesna przebudowa sprawiła, że ten dom w stylu rzemieślniczym jest jeszcze bardziej urokliwy

Urocza dzielnica Kitsilano w Vancouver w Kanadzie znajduje się zaledwie kilka przecznic od jednej z najlepszych plaż w mieście, Kits Beach, i jest domem dla wielu zabytkowych domów w stylu Craftsman, z których wiele ma ponad 100 lat. W ramach jednego z ostatnich projektów Gillian Segal podjęła się rozległej renowacji i aranżacji wnętrz trzypiętrowego domu w stylu rzemieślniczym z lat 90-tych, pełnego klasycznych detali.

Dom o powierzchni prawie 3000 stóp kwadratowych, o otwartym planie, składał się z salonu na pierwszym piętrze, dwóch sypialni, dwóch łazienek i pralni na drugim piętrze, a z poddasza, gdzie mieściła się kolejna sypialnia, roztaczał się niesamowity widok na plażę.

"Natychmiast zakochałem się w charakterze i uroku tego domu" - mówi Segal, która również mieszka w tej samej okolicy. "Drewniane podłogi w stylu dziedzictwa kulturowego, witraże i stare mosiężne okucia drzwi były moimi ulubionymi elementami".

Natychmiast zakochałem się w charakterze i uroku tego domu. Zasadniczo wypatroszyliśmy dom i zachowaliśmy kilka specjalnych, wybranych elementów.

Reszta domu, jednakże, rozpaczliwie potrzebowała aktualizacji, więc plan był taki, aby ocalić i zachować kluczowe cechy, jednocześnie wprowadzając nowoczesność we wnętrzach. "Zasadniczo wypatroszyliśmy dom i zachowaliśmy kilka specjalnych, wybranych elementów" - dodaje.

Klientka, emerytka, która mieszka ze swoim psem Lexie i sporadycznymi gośćmi w postaci dwójki dzieci w wieku studenckim, zleciła Segal intensywną modernizację. Początkowy projekt trwał zaledwie trzy miesiące, ale projektantka przez ostatnie trzy lata wciąż go udoskonalała, urządzała i dekorowała, pracując nad zebraniem idealnych dzieł sztuki i akcesoriów, które dopełniłyby całości.

W miarę jak projekt ewoluował przez wiele lat, Segal zaczęła cenić sobie szczególną relację, jaką zbudowała z klientką, widząc ją w dwóch ciążach. "Jestem dozgonnie wdzięczna tej klientce za jej wsparcie, gdy została mamą po raz drugi" - mówi,

Czas spędzony nad tym projektem jest oczywisty, ponieważ jest w nim tak wiele drobnych szczegółów. Jednym z pierwszych priorytetów Segal było zachowanie niektórych tradycyjnych elementów domu w nienaruszonym stanie. Zachowała oryginalną boazerię i dodała jeszcze więcej listew i ołówków, ale jedyną rzeczą, co do której ona i klient się różnili, było to, co zrobić z witrażami w oknach.

"Były bardzo ozdobne i dość ciemne, z pierwotnymi odcieniami" - wspomina. "Klient gardził nimi, ale my czuliśmy, że to ważna cecha domu, więc potraktowaliśmy to jako wyzwanie, aby na nowo zinterpretować witraż przez nasz obiektyw".

Rezultat? Nowo zaprojektowane okna, które płynnie łączą się z resztą prawniczego, neutralnego w tonacji domu.

W jadalni, która początkowo była otoczona dużymi poduszkami w stylu Craftsman, wewnętrznymi oknami i opuszczanym kasetonowym sufitem, Segal usunął toporne detale architektoniczne i zastąpił je łukami.

"Na początku klient był niepewny, ale jak tylko łuki zostały oprawione, wszyscy wiedzieliśmy, że podjęliśmy właściwą decyzję" - mówi Segal.

W pokoju znajdują się dwa śmiałe i kapryśne obrazy Erin Armstrong, a także oprawa oświetleniowa Pelle. "Oświetlenie w tym projekcie działa jak przedłużenie kolekcji sztuki" - mówi Segal.

W kuchni, która jest jedną z ulubionych kuchni Segal, jakie kiedykolwiek zaprojektowała, dążyła do uzyskania spokojnej i eleganckiej atmosfery z materiałami, które odbijają się echem w całym domu. Kamień naturalny, w tym dużo marmuru, dąb, metale, odlew z brązu i patynowany mosiądz zostały użyte w szerokim zakresie.

Przez wyspę przebiega metalowy słupek, rzeźbiarskie uchwyty z brązu, korki Bocci i marmurowa obudowa otaczająca nowe witraże. Ponadto, kuchnię zdobią oprawy oświetleniowe Apparatus, stołki Restoration Hardware, ceramika Bzippy i tapeta Kelly Wearstler.

W salonie subtelną paletę barw podkreślają dwie czarno-białe rzeźby ścienne Curtisa Cutshawa, które odbijają się w kominku, podczas gdy telewizor jest ukryty w zabudowie. W przestrzeniach prywatnych, eleganckie, spokojne podejście Segala jest kontynuowane poprzez teksturowane tapety, marmurowe toaletki, kobiece lustra i fotografie.