Post

Jakie są najważniejsze fakty na temat płytek wielkoformatowych?

Nie jesteś pewien, jak wybrać odpowiednie materiały do wykończenia swojego wymarzonego mieszkania? Jeśli tradycyjne rozwiązania wydają się zbyt oczywiste i mało praktyczne, a Ty masz do zagospodarowania sporą przestrzeń, jakie są dostępne opcje? Możesz rozważyć płytki wielkoformatowe. Są one nie tylko efektowne i nowoczesne, ale również wyróżniają się wyjątkową formą. Tworzy to niepowtarzalny efekt, który odzwierciedla odbicie i elegancję. Łatwo jest je również czyścić.

Wielozadaniowe płytki wielkoformatowe

Płytki wielkoformatowe to elementy, które posiadają przynajmniej jeden bok mierzący 30 centymetrów długości. Eksperci zalecają, aby te wielkoformatowe miały wymiary większe niż 45x45 cm, a płytki prostokątne minimum 30x60 cm. W aranżacji wnętrz widać nowy trend dużych rozmiarów w połączeniu z minimalizmem. Płytki te można stosować zarówno na ścianie, jak i na podłodze. Na szczególną uwagę zasługują płytki wielkoformatowe Atlas Concorde. Ta włoska firma znana jest z innowacyjnych projektów i produkcji płytek ceramicznych. Spośród innych firm wyróżnia ją wyrafinowana estetyka. Do produkcji włoskich płytek Atlas Concorde wykorzystywane są najcenniejsze materiały kamienne. Są one trwałe i odporne na uszkodzenia. Płytki XXL mogą być stosowane w kuchni, łazience i salonie. Do aranżacji tych wnętrz polecamy kolekcję Marvel. Seria ta inspirowana jest szlachetnym marmurem i łączy w sobie elegancję z funkcjonalnością. Ze względu na duży rozmiar, pomiędzy płytkami z łatwością można zastosować fugę.

Płytki wielkoformatowe Atlas Concorde do Twojego domu

Płytki wielkoformatowe Marvel doskonale sprawdzą się w minimalistycznych wnętrzach. Podkreśla to ich nowoczesny styl. Można je stosować również w stylach rustykalnym czy glamour. Z dużymi płytkami Atlas Concorde można uzyskać bezspoinową, gładką powierzchnię, która będzie pasować do każdego wystroju. Pamiętaj jednak, że płytki wielkoformatowe nie powinny dominować w całej aranżacji. Najlepiej sprawdzą się w większych przestrzeniach.

Atlas Concorde - wielkoformatowe płytki o wielu zaletach

Układanie płytek wielkoformatowych jest trudniejsze niż małych. Trudno jest ukryć lub zamaskować wszelkie nierówności, braki w wypoziomowaniu czy przesunięcia w płytkach wielkoformatowych. Rozwiązania wielkoformatowe pozwalają na uzyskanie jednolitej powierzchni, która optycznie powiększa przestrzeń. Można zastosować różne rodzaje płytek zarówno na podłodze, jak i na ścianie. Daje to inspirację do kreatywnych pomysłów aranżacyjnych. Warto zaznaczyć, że płytki wielkoformatowe często kojarzone są z luksusowymi wnętrzami z wyższej półki. Dlatego też płytki Atlas Concorde stanowią dekoracyjny element aranżowanego wnętrza.

Na płytkach łatwo jest się poślizgnąć. Są one szczególnie śliskie, gdy są mokre. Można zmniejszyć to ryzyko, wybierając płytki o właściwościach antypoślizgowych.

Istnieje wiele oznaczeń dla parametru antypoślizgowości. Różnią się one w zależności od miejsca ich stosowania lub kraju, w którym produkuje się płytki. Najpopularniejsze są dwa: litera R, z liczbą od 9 do 13, lub jedna z liter A, B lub C.

Należy jednak pamiętać, że te parametry, które są związane normami, obowiązują właścicieli budynków użyteczności publicznej lub zamieszkania zbiorowego. Wymagania te nie są wymagane w przypadku domów i mieszkań prywatnych. Warto zastanowić się, jakich płytek użyć, aby były one bezpieczne. Jest to szczególnie ważne, jeśli osoba mieszkająca w domu nie jest w stanie chodzić lub ma ograniczoną sprawność ruchową.

Płytki antypoślizgowe nie wszystkie mają wyznaczone płytki antypoślizgowe. Ważne jest, aby przy wyborze płytek zwracać uwagę na ich powierzchnię. Ryzyko poślizgnięcia się jest tym mniejsze, im bardziej jest ona chropowata. Nie oznacza to jednak, że należy być lekkomyślnym.

Należy pamiętać, że płytki o wyraźnej fakturze są trudniejsze do czyszczenia niż płytki o gładkiej powierzchni. Na chropowatej powierzchni łatwiej jest uwięzić brud i wymaga to więcej wysiłku. Odpowiednie pokrycie ceramiczne pozwoli Ci wybrać pomiędzy bezpieczeństwem i pięknem, ale także nie będzie wymagało dodatkowej pielęgnacji.