Post

Liście palmowe są modne jak nigdy dotąd, oto jak je stylizować jak najlepszy projektant

Trawa pampasowa jest ulubionym materiałem domorosłych projektantów, twórców i gwiazd Instagrama, którzy chcą ożywić przestrzeń - i chociaż jest łatwa w utrzymaniu i ma neutralny odcień, dzięki czemu każde pomieszczenie wygląda świetnie, istnieje inna alternatywa, która zawładnęła naszymi kanałami: liście palmowe.

Projektantka Allison Crawford, założycielka Hotelette i Allison Crawford Design, już od lat jest fanką tej bardziej zielonej i chłodniejszej siostry trawy pampasowej i regularnie wykorzystuje ją w swoich nieruchomościach oraz projektach klientów.

"Liście palmowe są niedrogie i pasują do każdego wystroju" - mówi Crawford, a my musimy się z nią zgodzić.

Liście są łatwym dodatkiem do sesji zdjęciowych, ożywiają kącik w pokoju i dodają odrobinę żywiołowości. "W Hotelette nie mogę mieć świeżych kwiatów, bo trzeba by je ciągle wymieniać" - wyjaśnia Crawford. Dlatego suszone liście palmowe, a nawet świeże, które są łatwe w utrzymaniu i wystarczają na kilka tygodni, są idealnym rozwiązaniem.

Crawford ma to szczęście, że w jej ogródku rośnie palma, ale jeśli nie masz dostępu do takiego drzewa lub nie chcesz go kupić w lokalnym przedszkolu, suszone liście będą równie wyrafinowanym wykończeniem.

Chcesz spróbować czegoś innego? Crawford regularnie kupuje suszone, malowane liście palmowe na Etsy. "Afloralcom ma takie, które są w opakowaniach po pięć sztuk. Są w naturalnych kolorach, a także w zakurzonym, pustynnym różu" - mówi.

Projektantka, która obecnie przekształca swoją posiadłość w Austin w różowy raj z paryskim akcentem, cieszyła się z dodania mnóstwa palm do przestrzeni podczas kwarantanny. Kiedy tylko może, kupuje liście i wazony lokalnie, wspierając takich rzemieślników, jak Keith Kreeger, garncarz z Austin, Genna Williams i Logan Wannamaker, który pracuje w Arroyo Seco w Nowym Meksyku.

Crawford sugeruje, aby podczas eksponowania liści palmowych wybierać ich nieparzystą liczbę. Tylko jeden liść palmy jest potrzebny na wazon - w przeciwieństwie do pampasów - i wyglądają one najlepiej w wysokich, wąskich wazonach w każdym pomieszczeniu, nawet na zewnątrz.

Liście palmowe można nawet mieszać z inną niewymagającą konserwacji zielenią, aby uzyskać zróżnicowany nastrój.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz pomalowaną palmę, suszone liście, czy świeże liście, nie możesz popełnić błędu, używając liści palmowych jako dekoracji.