Post

4 wspaniałe pomysły na współczesną sypialnię

Jeśli szukasz pomysłów na świeżą, współczesną sypialnię, trafiłeś we właściwe miejsce.

Zanim zaczniemy, ważne jest, aby rozróżnić "nowoczesny" i "współczesny" styl wnętrza. Podczas gdy te dwa terminy są często używane zamiennie, współczesny odnosi się do okresu, obejmującego mniej więcej lata 20. do 50. ubiegłego wieku, w którym ozdobne i wysoce dekoracyjne projekty z okresu wiktoriańskiego i edwardiańskiego ustąpiły miejsca futurystycznym projektom, które wyprzedzały swoją epokę. Określenie współczesny odnosi się do wszystkiego, co jest aktualne i na czasie, czyli do stylów, które są popularne w danym momencie.

Z szerokim zakresem wpływów, takich jak skandynawski design, współczesna sypialnia może obejmować ogromną różnorodność stylów. Ten przewodnik pomoże Ci zrozumieć, jak wprowadzić swój własny styl współczesny do przestrzeni sypialni - dając Ci wskazówki dotyczące aktualnego wyglądu różnych części pokoju.


1. Zacznij od łóżka

Oczywiście przy zmianie wystroju sypialni, podobnie jak w przypadku łazienki, należy zacząć od elementu, od którego pochodzi nazwa pomieszczenia. Łóżko to najważniejsza decyzja, która decyduje o stylu reszty pomieszczenia. Jeśli chodzi o tworzenie współczesnych wnętrz, nie ma potrzeby sztywnego trzymania się jednego lub drugiego stylu.

W rzeczywistości, decydując się na swoje wymarzone łóżko, masz do wyboru szeroki wachlarz opcji i stylów. Podczas gdy akcenty naturalnych odcieni, od ciemnych orzechowych wykończeń do niezawodnego dębu, są bardzo popularne w tworzeniu subtelnego, wyrafinowanego tonu, współczesność daje Ci swobodę, by wypłynąć na szerokie wody i zastosować bogate, neutralne tkaniny.

Łóżka tapicerowane w neutralnych odcieniach są idealne do sypialni w stylu współczesnym.


2.Wybierz piękne meble

Bez względu na to, jaki jest Twój współczesny styl, meble również odgrywają ważną rolę we współpracy z łóżkiem, aby stworzyć wymarzony wygląd i nastrój. Aby pomóc Ci w stworzeniu spójnej atmosfery, połączyliśmy nasze kolekcje.

Na przykład nasza seria London oferuje kulturalny, męski wygląd, charakteryzujący się zdecydowanymi liniami i minimalistycznym wykończeniem. Zaprojektowane w różnych schematach, czarny/orzech, biały/dęb lub z litego dębu, zapewniają różnorodność, która pozwala połączyć je z całą gamą neutralnych odcieni.

Te dębowe meble do sypialni oferują piękne, minimalistyczne wykończenie.

W stylu współczesnym, bardziej glamour, seria Paris dodaje "je ne sais quoi", łącząc rodzinę mebli w celu stworzenia wystawnego buduaru w stylu paryskim. Dostępne w opcji z białym szkłem lub lustrem, możesz łączyć i dobierać różne elementy, od składanych luster w stylu retro po wspaniałe toaletki.

Nawet jeśli nie chcesz mieć wszystkiego dopasowanego, powinieneś rozważyć wszystkie elementy, których możesz potrzebować, takie jak stoliki nocne, komody z szufladami, szafy i toaletki, i upewnić się, że pasują do Twojego gustu.


3. Dobierz odpowiednie kolory

Współczesne schematy kolorystyczne opierają się na neutralnej palecie bazowej, a następnie możesz naprawdę pójść własną drogą, jeśli chodzi o poziom personalizacji i żywość. Schemat kolorystyczny Twojego pokoju poprowadzi Cię w kierunku dwóch możliwych stylów.

Jeśli zdecydujesz się na neutralne, męskie odcienie, takie jak szarości, węgielki i brązy, to oznacza to, że wybierzesz styl określany jako "contemporary pure". Ten styl jest odzwierciedleniem kosmopolitycznego wyrafinowania i jest reprezentowany w naszej ofercie przez linię London.

Jeśli wolisz żywszą paletę, duże, odważne zastrzyki kolorów akcentujących to fantastyczny sposób, aby wyrazić swoje zdanie i nadać przestrzeni osobisty charakter. Gorące róże i żywe żółcienie to szczególnie popularne i modne opcje, które skłaniają się ku temu, co nazywamy "współczesnym kolorem".

Czarny może być bardzo odważnym kolorem akcentującym


4. Dodaj osobisty akcent

Poza kolorem ścian, tworzenie współczesnego stylu polega na wprowadzeniu tych małych, osobistych akcentów. Możesz wykazać się pomysłowością w tym zakresie, ponieważ jest tu wiele miejsca na kreatywność. Świetnym sposobem na to może być geometryczne dzieło sztuki, dodanie tekstury za pomocą wyjątkowej narzuty lub dodatkowa plama koloru za pomocą zestawu zasłon lub dywanu. Stworzenie własnej przemyślanej ekspozycji to kolejny doskonały sposób na pokazanie swojego indywidualnego stylu.

Tworzenie nowoczesnej przestrzeni polega na połączeniu własnego stylu z oszałamiającym elementem centralnym w postaci łóżka, pięknych i trwałych mebli oraz dodaniu charakterystycznych detali - w postaci kolorów, dzieł sztuki i tekstyliów. Zainspiruj się i upewnij się, że stworzysz przestrzeń, którą pokochasz.