Post

Przygotuj swój dom na święta: Odświętny salon

W okresie Bożego Narodzenia salon jest prawdziwym sercem całej świątecznej atmosfery.

Jest to pokój, do którego wszyscy się udajemy, gdy nasze brzuchy są już pełne, a jeśli byłeś grzeczny, to jest to miejsce, w którym rzekomo pojawi się Ojciec Święty!

Jeśli Twój salon nie jest obecnie zbyt kochany, Boże Narodzenie jest doskonałą wymówką, aby poświęcić mu trochę uwagi i troski. Z gośćmi oczekiwany i niespodziewany rozmaitość obracać up na twój drzwiowym progu, ty chcesz twój żywego pokój meble dawać twój domowi ciepłego i zachęcającego czuć.

My już patrzelismy przy sprucing up twój downstairs szatnia i dawał wam poradom dla gościnnej sypialni. W części 3 naszych świątecznych porad domowych pokażemy Ci, jak stworzyć zabawny i świąteczny salon, w którym znajdzie się miejsce na wszystko!


Miejsce na te mince pie

Stoły okazjonalne to, jak sama nazwa wskazuje, stoły, których używa się sporadycznie. Jednak w okresie Świąt Bożego Narodzenia słowo to nabiera zupełnie innego znaczenia - stoliki mogą być wykorzystywane do tworzenia specjalnych "okazji" w salonie.

Gdy przychodzą goście i potrzebują orzeźwienia, stolik kawowy lub stolik boczny jest niezbędny, aby zrównoważyć gorący napój i mince pie, a może coś nieco mocniejszego? A gdy przemówienie królowej dobiegnie końca, możesz wykorzystać stolik do gry w najważniejsze gry planszowe. No wiesz, takich, w których Twoja druga połówka staje się nieco zbyt konkurencyjna!

Coś takiego, jak dębowe gniazdo małych stolików, przedstawione na zdjęciu poniżej, będzie idealnym dodatkiem do Twojego pokoju. Nowoczesne wzornictwo sprawia, że będzie pasować do wielu różnych wystrojów. Nie zapomnij tylko o podstawkach!


Miejsce na rodzinne wspomnienia

Święta Bożego Narodzenia to czas wspomnień, a jest to szczególnie przejmujący okres, gdy patrzymy, jak dorastają nasze dzieci i wspominamy bliskich, których utraciliśmy.

Regał, taki jak ten poniżej, może skupić wszystkie te wspomnienia, czy to w formie zdjęć, czy pamiątek, pomagając zapamiętać wszystkie te wspaniałe chwile, które przeżyliśmy i te, które dopiero nadejdą.


Miejsce na świąteczny telewizor

Jeśli istnieje jedna wspólna tradycja, to jest nią gromadzenie się wszystkich wokół telewizora, aby oglądać świąteczne programy telewizyjne. Odkąd telewizory stały się powszechnie dostępne dla zwykłych rodzin, dzień Bożego Narodzenia stał się kluczową datą w kalendarzu każdej sieci telewizyjnej.

Najwyższą brytyjską oglądalność jakiegokolwiek programu telewizyjnego odnotowano w 1996 r., kiedy to obietnica Del Boya, że "za rok o tej porze będziemy milionerami" w końcu się spełniła, wyniosła 24 miliony widzów. Ale nawet dziś, w czasach oglądania na żądanie, wielokanałowego i wieloplatformowego, nadal lubimy usiąść razem w oczekiwaniu na dobry film lub świąteczny specjał.

Ten wspaniały stolik do przechowywania stanowi doskonałe miejsce na telewizor, a także na odtwarzacz DVD i dekoder telewizji satelitarnej lub kablowej.


Miejsce do siedzenia dla dzieci

Jedną z rzeczy, która niezmiennie zdarza się w czasie świąt Bożego Narodzenia, ale prawie nigdy w żadnym innym okresie roku, jest brak krzeseł. Często potrzebna jest jakaś forma awaryjnego siedzenia, na przykład krzesło ogrodowe, które przez ostatnie kilka miesięcy rdzewiało w szopie.

Jeśli chodzi o wygodne siedziska, hierarchia jest następująca: dziadkowie, dorośli, dzieci. Dlaczego więc nie zainwestować w parę stołków, takich jak te na zdjęciu poniżej? Przez cały rok będą one stanowić poręczne miejsce do przechowywania w łazience, sypialni lub innym pomieszczeniu, ale przydadzą się, gdy trzeba będzie posadzić dzieci na miejscach siedzących.


Rozjaśnij sytuację, malując ściany

Jeśli Twoje ściany mają za sobą lepsze dni, może być na to dość szybkie i proste rozwiązanie. Dodając świeżą warstwę farby, można naprawdę rozjaśnić nudny i niezachęcający wygląd salonu z łatwością. Dlaczego nie wypróbować któregoś z przepięknych kolorów z palety farb Craig & Rose 1829?

Odrobina świeżej farby w połączeniu z dekoracjami może z pewnością rozjaśnić Twój salon.


Zaklej pęknięcia

Innym sposobem na ożywienie nudnych ścian jest dodanie nowej tapety. W naszym wspaniałym asortymencie tapet, wiele wspaniałych wzorów od Fine Decor i Graham & Brown jest wyposażonych w technologię Paste-the-Wall, co oznacza, że nie potrzebujesz stołu do wklejania. Wystarczy nałożyć klej na ścianę, przykleić i ponownie zawiesić w razie potrzeby. Zajmuje to jedną czwartą czasu zwykłego tapetowania, co daje Ci więcej czasu na planowanie wielkiego dnia!

Dzięki tapetom Graham & Brown stworzysz świąteczną przestrzeń mieszkalną o niepowtarzalnym wyglądzie.


Więcej świątecznych pomysłów

Zapoznaj się z innymi pomysłami na przygotowanie domu na Święta Bożego Narodzenia.

  • Przygotuj swój dom na święta: Szatnia na parterze
  • Przygotuj swój dom na święta: Sypialnia dla gości