Post

Jak uprawiać różowe Anthurium

Znane także jako kwiat flaminga, kwiat ogona i roślina pigtail, różowe anturium jest jedną z najładniejszych roślin tropikalnych, jakie można uprawiać. Przy odpowiednich warunkach i kilku wskazówkach, możesz cieszyć się pięknymi kwiatami tej cudownej rośliny domowej przez cały rok. Różowe anturium pochodzi z północnej Ameryki Południowej i Ameryki Środkowej, jest krewnym zarówno lilii kalli, jak i lilii pokojowych. Spatki - błyszczące, w kształcie łezki struktury, które otaczają długi, wystający spadix, prawdziwe kwiaty rośliny - mają kolor od głębokiej czerwieni i różu do białego i biało-czerwonego.

Podczas gdy te oszałamiające łodygi są często używane w aranżacjach kwiatowych, trwają one jeszcze dłużej, gdy uprawiane w domu, często kwitną przez dwa do trzech miesięcy w tym samym czasie przez cały rok. Dojrzała roślina będzie rosnąć nowy kwiat z każdym nowym liściem. W końcu szczęśliwe, zdrowe i dojrzałe różowe anturium wypuści nawet swoje własne odrosty lub młode rośliny.

    Nazwa botaniczna: Anthurium andraeanum Nazwa zwyczajowa: Różowe anturium, kwiat flaminga, kwiat ogona, roślina w warkoczu Rodzaj rośliny: Wiecznie zielona, zielna bylina Dojrzała wielkość: 12-18 cali wysokości Ekspozycja na słońce: Jasne, pośrednie światło Rodzaj gleby: Orchidea gleby lub swobodny drenaż gleby zdolne do zatrzymywania wody pH gleby: 5.5-6.5 Toksyczność: Toksyczny

Pielęgnacja roślin

Zasadź różowe anturium w bogatej, dobrze przepuszczalnej mieszance doniczkowej. Podobnie jak rośliny powietrzne i bromeliady, rośliny te są epifitami, które rosną i wspinają się po drzewach i wchłaniają wilgoć z powietrza za pomocą korzeni. Wiele odmian to pnącza, dlatego warto wyposażyć je w kratkę lub tyczkę z mchu, aby mogły się wspinać i zapewniać wsparcie.

Można zrobić własną mieszankę doniczkową, łącząc w połowie korę jodłową i w połowie mech sphagnum, który będzie utrzymywał wilgoć, pozwalając jednocześnie na swobodny odpływ wody. Inną dobrą opcją jest kora storczyka lub perlit zmieszany w równych częściach z normalną mieszanką doniczkową. Podlewać różowy anturium tak, że mieszanina jest stale wilgotne, ale nie mokre, i uważać, aby nie pozwolić różowy anturium wyschnąć całkowicie.

Twoja roślina będzie rozwijać się z częstego karmienia, zbyt. Zastosuj standardowy nawóz roślin domowych rozcieńczony do połowy wytrzymałości co dwa tygodnie w okresie wiosennym i letnim sezonie wegetacyjnym.

Jak twój różowy anthurium rośnie, można zobaczyć koronę, lub korzenie powietrzne, rosnące u podstawy rośliny. To jest dobry pomysł, aby owinąć koronę w garść mchu sphagnum. Moczyć mech sphagnum podczas podlewania rośliny, aby utrzymać ją w stanie wilgotnym. Gdy różowe anturium zacznie przerastać swoją doniczkę - zazwyczaj co dwa lata lub częściej - można przesadzić roślinę do pojemnika o jeden rozmiar większego ze świeżą ziemią lub podzielić ją.

Najlepsze warunki uprawy dla Anthurium różowego

Anthurium różowe rozwija się w wilgotnych warunkach. Jeśli w domu jest pokój poświęcony roślinom tropikalnym z działającym nawilżaczem powietrza, to jest to idealne miejsce dla tej rośliny. Ciepła, parna łazienka z oknem to kolejne miejsce bogate w wilgoć, w którym można trzymać różowe anturium. Małe okazy mogą być również trzymane w terrariach, ponieważ zamknięte systemy utrzymują wilgoć.

Jeśli chodzi o światło, różowy anthurium będzie rosnąć najlepiej z dużą ilością jasnego, pośredniego światła, ale upewnij się, że nie ma bezpośredniego słońca, które może spalić liście. Idealne temperatury dla tej rośliny są 65-85 stopni. Wybierz miejsce dla rośliny, która jest z dala od zimnych przeciągów i ciepła lub klimatyzacji otworów wentylacyjnych.

Jeśli nie masz konkretnego miejsca dla roślin lubiących wilgoć, nie obawiaj się. Możesz zwiększyć wilgotność umieszczając roślinę na tacy nawilżającej.

Różowe odmiany Anthurium

Najbardziej atrakcyjną cechą rośliny anthurium jest wspaniały, woskowy kwiat. Jednak każda odmiana ma inny kształt kwiatu, kolor i wzór. Na przykład, kwiaty Anthurium velvet cardboard wyglądają bardziej jak gigantyczne płatki z bladozielonym żyłkowaniem, podczas gdy kwiaty anthurium black są podobne w kształcie do kwiatów anthurium pink, ale te czarne występują w różnych odcieniach głębokiego fioletu i purpury.

Jak rozmnażać różowe Anthurium

Istnieje kilka sposobów rozmnażania różowego anturium: usuwanie odrostów, które wyrastają u podstawy dojrzałej rośliny; ukorzenianie sadzonek łodygowych z co najmniej dwoma węzłami w wodzie lub w glebie; a nawet usuwanie korzeni powietrznych, stosowanie hormonu ukorzeniającego i zakopywanie ich w małym pojemniku ze świeżą ziemią. Ale, najprostszym i najszybszym sposobem rozmnażania różowego anturium jest podział - oddzielenie zdrowej, obfitej rośliny na dwie lub mniejsze rośliny. Oto jak to zrobić.

Krok 1: Najpierw załóż rękawiczki, ponieważ sok z anturium może podrażniać skórę.

Krok 2: Trzymając podstawę rośliny macierzystej, ostrożnie wyjmij ją z doniczki, tak aby korzenie były odsłonięte. Użyj palców, aby delikatnie poluzować glebę z korzeni.

Krok 3: Poszukaj wszelkich odrostów - małych roślin z własnymi małymi korzeniami powietrznymi - które mogą rosnąć wzdłuż korony rośliny. Delikatnie wyciągnij je z rośliny macierzystej, upewniając się, że korzenie są w komplecie, lub użyj nożyc ogrodniczych, aby usunąć odrosty w miejscu, gdzie łączą się z rośliną macierzystą.

Krok 4: Zbadaj pędy i korzenie, i poszukaj wyraźnych kęp. Użyj palców, aby oderwać te kępy od siebie.

Krok 5: Możesz podzielić roślinę na dwie części lub oddzielić każdą kępę, aby uzyskać wiele mniejszych roślin. Przytnij wszystkie zgniłe lub uszkodzone korzenie, łodygi lub liście.

Krok 6: Wypełnij odpowiednią liczbę pojemników do połowy mieszanką doniczkową.

Krok 7: Pot każdy podział, topping off ze świeżej mieszanki do cala lub tak poniżej górnej krawędzi puli, i delikatnie naciśnij mieszaninę w miejscu.

Krok 8: Podlej głęboko nowe rośliny.

Krok 9: Umieść nowe rośliny w ciepłym, wilgotnym miejscu z jasnym, pośrednim światłem i opiekuj się nimi jak zwykle.

Najczęstsze problemy z uprawą

Infekcje grzybicze i zgnilizna korzeni są najczęstsze problemy, jeśli chodzi o uprawę różowego anturium. Oba są zazwyczaj spowodowane przez nadmierne podlewanie rośliny, więc jeśli tak jest, idź do przodu i pominąć następny planowany sesję podlewania, i niech roślina wyschnie trochę. Jeśli grzyb się rozprzestrzenił, podnieś butelkę fungicydu do rozpylenia na roślinę, co zabije grzyba i zatrzyma rozprzestrzenianie się.

Czy różowe Anthurium jest toksyczne?

Jeśli ty lub twoje zwierzęta przypadkowo spożywają różowe anturium, przygotuj się na pewien dyskomfort, taki jak podrażnienie w ustach lub problemy z trawieniem. Nie jest to jednak roślina tak toksyczna, aby jej ugryzienie mogło okazać się śmiertelne.

10 roślin, które będą najszczęśliwsze w twojej łazience