Post

Poznaj eksperta w dziedzinie wzornictwa, który sprawił, że kwiaty na wiosnę znów stały się przełomowe

Można śmiało powiedzieć, że ilustratorka Riley Sheehey wie co nieco o kwiatowych nadrukach - jej prace są często wypełnione kwiecistymi wzorami, a ona sama lubi wprowadzać związane z nimi akcenty do swojego domu tak często, jak to tylko możliwe. "Często chciałabym, żeby przez cały rok była wiosna i pewnie tak bym to dekorowała" - żartuje Sheehey.

Sheehey niedawno wypuściła linię kwiatowych luster we współpracy z Fleur Home, a te inwestycyjne elementy można kupić wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej Over the Moon. Jednakże, fanatycy kwiatów mogą również nabyć botaniczne grafiki, z misternie zdobionymi granicami, na stronie Sheehey'a za jedyne 58 dolarów każda.

Fleur Home x Riley Sheehey Primrose Print Large Mirror $3950 Sklep

Sheehey została zainspirowana do stworzenia tej szczególnej kolekcji po wzięciu udziału w pokazie antyków w rejonie Waszyngtonu, gdzie mieszka. "Zakochałam się w serii 16 botanicznych akwarel i pasujących do nich ram" - wspomina. "Widziałam już wcześniej studia botaniczne, ale nigdy nie widziałam ich oprawionych w tak ładne ramy. Kiedy kupuję ramy, zazwyczaj usuwam z nich maty i zatrzymuję je, więc pomyślałam, że fajnie byłoby spróbować odtworzyć wersję tego, co widziałam z botanicznym studium i pasującą do niego matą."

Często chciałabym, żeby przez cały rok była wiosna i pewnie wtedy odpowiednio bym to udekorowała.

Podczas tworzenia kwiatowych dzieł, Sheehey zmienia swoją technikę artystyczną w zależności od projektu lub medium, które jest pod ręką. "Moją ulubioną częścią w rysowaniu kwiatów i roślin jest to, że jest tak wiele stylów, w jakich można je rysować i tak wiele mediów, jakich można użyć" - wyjaśnia. "Naprawdę nie można się pomylić".

Podczas rysowania lub używania akwareli, Sheehey zauważa, że stara się, aby były one tak realistyczne, jak to tylko możliwe. "Kończy się to dla mnie prawie medytacją, próbując znaleźć dokładne miejsca, aby dodać światła i cienie i próbując sprawić, by wyskakiwały z kartki", mówi. "Kiedy maluję lub rysuję kwiaty dla wzoru, lub akrylem na przedmiotach takich jak pudełka lub muszelki, maluję ich bardziej stylizowane wersje".

Jeśli chodzi o osobisty ulubiony kwiat Sheehey'a? "Konwalie, ale myślę, że jest to również najtrudniejszy do narysowania lub namalowania kwiat", mówi. "Ponieważ zazwyczaj pracuję na białym podłożu z akwarelą, może być trudno sprawić, by biel kwiatów pojawiła się na kartce".

Liliowce i hortensje, z ich wieloma płatkami, są ulubionymi kwiatami Sheehey do ilustrowania.

Masz ochotę na jeszcze więcej kwiatów? Bądźcie czujni. W maju Sheehey wprowadzi na rynek kolekcję tekstyliów domowych i tapet, która w całości będzie miała tematykę kwiatową, z co najmniej jednym rodzajem kwiatu przedstawionym w każdym z 11 wzorów. W międzyczasie Sheehey ma nadzieję spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, ciesząc się wiosenną pogodą.

"Obszar D.C. jest znany z parnego lata" - mówi. "Ale każdej wiosny mamy około sześciu tygodni w roku, kiedy uważam, że jest to najładniejsze miejsce do przebywania".